14.06.2019 09:29

"Czarnobyl" pobił rekordy oglądalności "Gry o Tron" na HBO

”Czarnobyl” to produkcja HBO, która zyskała spore grono fanów. Okazuje się, że pobiła rekord oglądalności, który wcześniej ustanowił serial „Gra o Tron”.

Czarnobyl pobiłrekord Gry o Tron
fot. kadr z wideo

HBO zasłynęło z takich seriali jak "Rodzina Soprano" czy "Prawo ulicy". Mimo że od premiery tych telewizyjnych show minęło już sporo czasu, ich popularność wciąż wzrasta. Warto również wspomnieć o "Grze o Tron", która zawróciła w głowie fanom, a sam serial okazał się przyciągać przed ekrany zawrotną ilość widzów. Jednak w trakcie trwania ostatniego sezonu, swoją premierę miał „Czarnobyl", który zrobił niemałe zamieszanie.

"Czarnobyl" pobił rekord "Gry o Tron"

Okazuje się, że popularność "Czarnobylu" przerosła najśmielsze oczekiwania twórców. Doszło nawet do tego, że serial poprawił statystyki serwisu, a ilość osób, która zarejestrowała się w serwisie, znacznie wzrosła  

Foto: kadr z miniserial "Czarnobyl"
Foto: kadr z miniserial "Czarnobyl"
Przeczytaj także "Czarnobyl": Powstanie 2. sezon? Twórca serialu wypowiedział się w tej kwestii

Zainteresowanie "Czarnobylem" na platformie streamingowej było zdecydowanie większe niż zainteresowanie innym show. Aż 52% widzów oglądało serial na portalu HBO GO czy HBO Now, a nie w telewizji.  Sama produkcja zdobyła ponad 8 milionów fanów. Szef HBO Entertainment, Casey Bloys, tak ocenił całą sytuację: 

"

"Czarnobyl" jest dowodem na to, że świetny serial zawsze znajdzie widzów. Nie mógłbym być bardziej dumny i radosny z tego, że odbiorcy szukali go właśnie na naszych platformach.  "

Produkcja tak bardzo zainteresowała widzów, że biura podróży, które organizują wycieczki do Czarnobyla, pękają obecnie w szwach. CNN podało, że liczba sprzedanych biletów lotniczych wzrosła o nawet 30 procent. 

Zobacz także: "Czarnobyl": Brytyjska scenarzystka skrytykowała miniserial HBO za brak aktorów o kolorze skóry innym niż biały 

Tagi: Gra o tron Czarnobyl