"Czarnobyl" pobił rekordy oglądalności "Gry o Tron" na HBO

14.06.2019 09:29
"Czarnobyl" pobił rekordy oglądalności "Gry o Tron" na HBO Fot. . kadr z wideo

”Czarnobyl” to produkcja HBO, która zyskała spore grono fanów. Okazuje się, że pobiła rekord oglądalności, który wcześniej ustanowił serial „Gra o Tron”.

HBO zasłynęło z takich seriali jak "Rodzina Soprano" czy "Prawo ulicy". Mimo że od premiery tych telewizyjnych show minęło już sporo czasu, ich popularność wciąż wzrasta. Warto również wspomnieć o "Grze o Tron", która zawróciła w głowie fanom, a sam serial okazał się przyciągać przed ekrany zawrotną ilość widzów. Jednak w trakcie trwania ostatniego sezonu, swoją premierę miał „Czarnobyl", który zrobił niemałe zamieszanie.

"Czarnobyl" pobił rekord "Gry o Tron"

Okazuje się, że popularność "Czarnobylu" przerosła najśmielsze oczekiwania twórców. Doszło nawet do tego, że serial poprawił statystyki serwisu, a ilość osób, która zarejestrowała się w serwisie, znacznie wzrosła  

Przeczytaj także

Zainteresowanie "Czarnobylem" na platformie streamingowej było zdecydowanie większe niż zainteresowanie innym show. Aż 52% widzów oglądało serial na portalu HBO GO czy HBO Now, a nie w telewizji.  Sama produkcja zdobyła ponad 8 milionów fanów. Szef HBO Entertainment, Casey Bloys, tak ocenił całą sytuację: 

"Czarnobyl" jest dowodem na to, że świetny serial zawsze znajdzie widzów. Nie mógłbym być bardziej dumny i radosny z tego, że odbiorcy szukali go właśnie na naszych platformach. 

Produkcja tak bardzo zainteresowała widzów, że biura podróży, które organizują wycieczki do Czarnobyla, pękają obecnie w szwach. CNN podało, że liczba sprzedanych biletów lotniczych wzrosła o nawet 30 procent. 

Zobacz także: "Czarnobyl": Brytyjska scenarzystka skrytykowała miniserial HBO za brak aktorów o kolorze skóry innym niż biały 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.