30.07.2020 12:41

„Czarny jest Królem” – Beyonce została reżyserką. Jej film dostępny już od jutra

Beyonce Carter Knowles to amerykańska wokalistka popu i R&B, która swoją karierę zaczynała z grupą Destiny’s Child. Teraz piosenkarka znów próbuje sił w świecie filmu, prezentując napisany i wyreżyserowany przez siebie obraz „Black is King”.

„Czarny jest Królem” – Beyonce została reżyserką. Jej film  dostępny już od jutra
fot. IVY PARK X adidas/Ferrari Press/East News

Beyonce wystąpiła w 2019 roku w nowej wersji filmu „Król Lew”. Piosenkarka wcieliła się tam w postać Nali, ukochanej głównego bohatera. Praca przy filmie była tak inspirująca, że Beyonce nagrała specjalny album, zainspirowany historią młodego lwa, który marzył o zostaniu królem.

Krążek nazywał się „The Gift” i był materiałem, działającym jako dodatek do głównego filmu. Teraz muzyka napisana specjalnie na jego potrzeby stała się bazą dla filmu „Black is King”, który ma działać także jako „wizualny album”, powiązany z tamtymi oryginalnymi utworami.

Mycie rąk
Mycie rąk
Przeczytaj także Te piosenki pomagają walczyć z koronawirusem. Wystarczy nucić je myjąc ręce

„Black is King” – fabuła

Jak podają oficjalne źródła, historia w „Black is King” przypomina nieco wydarzenia samego „Króla Lwa” (a co za tym idzie, stanowiącego dla niego inspirację „Hamleta”). 

Opis fabuły prezentuje się bowiem następująco:

"

"Młody Afrykański król zostaje wygnany ze swojej rodziny do bezwzględnego świata. W wyniku tych wydarzeń, przez ścieźkę pełną zdrady i miłości, przechodzi przemianę i odkrywa samego siebie. Dzięki temu może na nowo odzyskać swój tron, wykorzystując do tego lekcje, których udzielili mu przodkowie oraz młodzieńcza miłość”. "

W tym względzie film „Black is King” ma stanowić takżę celebrację czarnej społeczności, jej historii oraz obyczajów. Jak mówią twórcy film Beyonce:

"

„to opowieść o odbudowie teraźniejszości, o spotkaniu kultur i międzypokoleniowych przekonaniach oraz o tym, że najbardziej złamani ludzie mają niesamowity dar i cel naprawiania przyszłości". "

Foto: materiały prasowe Disney +
Foto: materiały prasowe Disney +
Przeczytaj także Iście gwiazdorska obsada w nowym filmie Disneya! Zobaczcie zwiastun "The One and Only Ivan"

„Black Is King” – zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie nowy zwiastun produkcji, prezentujący nowe sceny.

Tool
Tool
Przeczytaj także Grammy 2020 rozdane. Wśród nagrodzonych muzycznymi Oscarami między innymi Tool

„Black is King” – kiedy premiera?

Film ma pojawić się w krajach, w których dostępna jest platforma Disney+ już jutro, tj. w piątek 31 lipca. Co ciekawe – w krajach afrykańskich, gdzie platforma jest obecnie niedostępna, film zaprezentowany zostanie w lokalnych stacjach telewizyjnych. W Polsce będzie dostępny pewnie dopiero z premierą samej platformy streamingowej Disneya.

Czytaj także: Sierpień 2020 w HBO GO - jakie produkcje zawitają na platformie? 

Czy zamierzasz obejrzeć film "Black is King"?

Tagi: Film News Zwiastuny Muzyka Disney Beyoncé Disney Plus