„Czarny jest Królem” – Beyonce została reżyserką. Jej film dostępny już od jutra

30.07.2020 12:41
„Czarny jest Królem” – Beyonce została reżyserką. Jej film  dostępny już od jutra Fot. . IVY PARK X adidas/Ferrari Press/East News

Beyonce Carter Knowles to amerykańska wokalistka popu i R&B, która swoją karierę zaczynała z grupą Destiny’s Child. Teraz piosenkarka znów próbuje sił w świecie filmu, prezentując napisany i wyreżyserowany przez siebie obraz „Black is King”.

Beyonce wystąpiła w 2019 roku w nowej wersji filmu „Król Lew”. Piosenkarka wcieliła się tam w postać Nali, ukochanej głównego bohatera. Praca przy filmie była tak inspirująca, że Beyonce nagrała specjalny album, zainspirowany historią młodego lwa, który marzył o zostaniu królem.

Krążek nazywał się „The Gift” i był materiałem, działającym jako dodatek do głównego filmu. Teraz muzyka napisana specjalnie na jego potrzeby stała się bazą dla filmu „Black is King”, który ma działać także jako „wizualny album”, powiązany z tamtymi oryginalnymi utworami.

Przeczytaj także

„Black is King” – fabuła

Jak podają oficjalne źródła, historia w „Black is King” przypomina nieco wydarzenia samego „Króla Lwa” (a co za tym idzie, stanowiącego dla niego inspirację „Hamleta”). 

Opis fabuły prezentuje się bowiem następująco:

"Młody Afrykański król zostaje wygnany ze swojej rodziny do bezwzględnego świata. W wyniku tych wydarzeń, przez ścieźkę pełną zdrady i miłości, przechodzi przemianę i odkrywa samego siebie. Dzięki temu może na nowo odzyskać swój tron, wykorzystując do tego lekcje, których udzielili mu przodkowie oraz młodzieńcza miłość”.

W tym względzie film „Black is King” ma stanowić takżę celebrację czarnej społeczności, jej historii oraz obyczajów. Jak mówią twórcy film Beyonce:

„to opowieść o odbudowie teraźniejszości, o spotkaniu kultur i międzypokoleniowych przekonaniach oraz o tym, że najbardziej złamani ludzie mają niesamowity dar i cel naprawiania przyszłości".

Przeczytaj także

„Black Is King” – zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie nowy zwiastun produkcji, prezentujący nowe sceny.

Przeczytaj także

„Black is King” – kiedy premiera?

Film ma pojawić się w krajach, w których dostępna jest platforma Disney+ już jutro, tj. w piątek 31 lipca. Co ciekawe – w krajach afrykańskich, gdzie platforma jest obecnie niedostępna, film zaprezentowany zostanie w lokalnych stacjach telewizyjnych. W Polsce będzie dostępny pewnie dopiero z premierą samej platformy streamingowej Disneya.

Czytaj także: Sierpień 2020 w HBO GO - jakie produkcje zawitają na platformie? 

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.