29.03.2019 14:35

Czarownica-zakonnica kontra demon w zwiastunie horroru "The Convent"

W sieci pojawił się zwiastun horroru "The Convent", opowiadającego o nawiedzonym zakonie, w którym pojawia się czarownica-zakonnica. Czy trailer przeraża?

The Convent
foto: kadr z filmu

Po premierze filmu "Zakonnica" jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się kolejne horrory o nawiedzonych siostrach zakonnych. Oczywiście, zanim spin-off "Obecności" trafił na ekrany kin, w historii kinematografii niejednokrotnie mogliśmy obejrzeć kino grozy z zakonnicami w rolach głównych. Już niedługo zadebiutuje kolejna produkcja tego typu. W sieci pojawił się zwiastun filmu "The Convent". O czym jest horror?

Top 5 horrorów o zakonnicach
Top 5 horrorów o zakonnicach
Przeczytaj także Top 5 horrorów o zakonnicach

"The Convent" - zwiastun horroru o zakonnicy

W produkcji Vertical Entertainment przeniesiemy się do XVII wieku, by odkryć przerażającą prawdę na temat jednego z klasztorów, do którego trafia główna bohaterka. Persephone została skazana na śmierć za czary, ale uniknęła kary i znalazła schronienie w tytułowym zakonie. Wkrótce okazje się jednak, że pozornie spokojne miejsce, kryje zło drzemiące w murach zakonu. Młoda czarownica szybko odkrywa, że zamiast zbawienia, znajdzie w nich zupełnie co innego.

W filmie "The Convent" wystąpili Hannah Arterton, Clare Higgins, Michael Ironside, Rosie Day, Ciarán McMenamin, Dilan Gwyn, Grahame Fox, Freddy Carter oraz Ryan Oliva. Zwiastun zapowiada się całkiem dobrze, jak na produkcję, która nie może pochwalić się ogromnym budżetem.

The Convent

"The Convent" - kiedy premiera?

Horror zadebiutował w 2018 roku na festiwalu filmowym FrightFest. Reżyserem "The Convent" jest Paul Hyett, który zajmował się charakteryzacją, efektami specjalnymi i reżyserią takich produkcji, jak "The Seasoning House", "Howl", "Heretiks" oraz "Peripheral". Hyett jest również współautorem scenariusza wraz z Conalem Palmerem. Historia ukazana w "The Convent" powstała na podstawie pomysłu Gregory'ego Blaira. Produkcja trafi do wybranych amerykańskich kin oraz na platformy VOD 3 maja 2019 roku.

>>Zobacz też: Czy horror „Zakonnica” został oparty na prawdziwych wydarzeniach?<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Horror Zakonnica