Czego baliśmy się dwa lata temu? Top 10 najstraszniejszych horrorów 2016 roku

Sergiusz Kurczuk
07.09.2018
Aktualizacja: 09.03.2020 12:57
Czego baliśmy się dwa lata temu? Top 10 najstraszniejszych horrorów 2016 roku Fot. materiały promocyjne

Które horrory 2016 roku najbardziej przeraziły kinomanów? Sprawdźcie zestawienie najstraszniejszych filmów grozy 2016!

Nadchodzi jesień, a kina znowu nawiedzą horrory. Rok 2017 udowodnił, że filmy grozy nie tylko mogą powiedzieć coś nowego, ale również przyciągnąć przed ekran spore rzesze widzów. Które produkcje były jednak najpopularniejsze w roku 2016? W związku ze zbliżającym się sezonem na horrory stworzyliśmy listę 10 najstraszniejszych horrorów sprzed dwóch lat. Które tytuły przerażały (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) najbardziej? 

>> Zobacz także: Top 10 najstraszniejszych horrorów wszech czasów <<

TOP 10: Najstraszniejsze horrory 2016 roku

10. Horrory 2016 - „I Am Not a Serial Killer”

W horrorze Billy'ego O'Brina poznajemy nastolatka z myślami samobójczymi. Jego zadaniem jest wytropienie i zniszczenie zabójcy z ponadnaturalnymi zdolnościami. Jednocześnie musi podjąć walkę z własnymi demonami. Film powinni zobaczyć wszyscy fani Christophera Lloyda.

9. Horrory 2016 - „Southbound”

Antologia opowieści grozy, rozgrywających się na opuszczonym odcinku autostrady. W trakcie filmu poznajemy 5 przerażających historii, których bohaterowie będą musieli stawić czoła różnym formom zła.

8. Horrory 2016 - „Oczy matki”

W filmie Nicolasa Pesce główną bohaterką jest Francisca. Dziewczyna mieszka samotnie na farmie. Wiedzie spokojne życie, ale sielankę przerywa niespodziewana tragedia. Francisca będzie musiała stawić czoła demonom z przeszłości. 

7. Horrory 2016 - „Cloverfiled Lane 10”

Produkcja na pograniczu horroru i thrillera, który rozgrywa się w uniwersum stworzonym kilka lat wcześniej przez J.J. Abramsa. Główna bohaterka budzi się w piwnicy. Jest zamknięta z tajemniczym mężczyzną, który utrzymuje, że uratował ją przed atakiem chemicznym. Czy jego intencje są szczere?

6. Horrory 2016 - „Autopsja Jane Doe”

Przedmiotem tego horroru są tytułowe zwłoki anonimowej młodej kobiety. Ciało badają miejscowy koroner oraz jego młody syn. Szybko dochodzą do wniosku, że kobieta umarła w wyniku okultystycznych rytuałów. W kostnicy zaczynają się wkrótce dziać przerażające rzeczy, których nie można wytłumaczyć naukowo. 

5. Horrory 2016 - „W cieniu śmierci”

Koprodukcja, w której udział brali twórcy z krajów Bliskiego Wschodu (Iran, Katar, Jordania) i Wielkiej Brytanii. W horrorze Babaka Anvariego widzimy matkę i córkę, które planują ułożyć sobie życie po tragedii, jaka je spotkała - wojnie. Wprowadzają się do tajemniczego domu, w którym dzieją się niewyjaśnione rzeczy. 

4. Horrory 2016 - „Zombie Express”

Polski tytuł tego koreańskiego horroru mówi wszystko. Akcja rozgrywa się w pociągu, jadącego z Seulu do Pusan. Pasażerowie odkrywają, że są świadkami epidemii zombie. Czy komuś uda się dojechać do celu podróży w jednym kawałku?

3. Horrory 2016 - „Nie oddychaj”

Kolejna produkcja z elementami dreszczowca. Grupa nastolatków postanawia dokonać przestępstwa doskonałego - włamać się do domu niewidomego mężczyzny. Szybko okazuje się, że to młodociani przestępcy są ofiarami człowieka, którego chcieli okraść. 

2. Horrory 2016 - „Czarownica: Bajka Ludowa z Nowej Anglii”

Film, który zachwycił swoją formą wielu fanów kina grozy. Akcja dzieje się w 1630 roku na farmie w Nowej Anglii. Gospodarstwo prowadzi małżeństwo posiadające piątkę dzieci. Rodzinę przeszywa tragedia w postaci zaginięcia najmłodszego syna. Wydarzenie powoduje nieurodzaj, a członkowie rodziny zaczynają zwracać się przeciwko sobie. Kto stoi za zniknięciem dziecka?

1. Horrory 2016 - „Obecność 2”

Słynny film Jamesa Wana w 2016 roku doczekał się drugiej części. Akcja dzieje się kilaka lat po wydarzeniach z „Obecności”. Słynni demonologowie Lorraine i Ed Warrenowie wyruszają do północnego Londynu, by przyjrzeć się kolejnej paranormalnej sprawie. Maja zamiar pomóc samotnej matce, wychowującej czwórkę dzieci. Problem leży w domu, nawiedzonym przez złe duchy. Jakie sekrety kryje budynek?

>> Nie przegap: 10 horrorów opartych na faktach <<

Już 7 września 2018 roku w kinach pojawi się kolejny spin-off „Obecności” - horror „Zakonnica”. W październiku zobaczymy natomiast nową część „Halloween”. Miejmy nadzieję, że nasza lista osłodzi Wam oczekiwanie na horrory 2018 roku. Jeśli lubicie przerażające filmy, koniecznie sprawdźcie zestawienie dotyczące najgorszych scen gore w horrorach w historii. A jeśli chcecie się odpowiednie przygotować do seansu „Zakonnicy”, przeczytajcie nasz TOP horrorów o siostrach zakonnych

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.