22.11.2017 15:40

Czego nie było w „Lidze Sprawiedliwości”? Zobacz wszystkie usunięte sceny i dialogi pojawiające się w zwiastunach

Rozczarowaliście się, że w „Lidze Sprawiedliwości” zabrakło scen, które zapamiętaliście ze zwiastunów? Okazuje się, że w trailerach pokazano sporo materiału, który nie trafił do finalnej wersji filmu. 

Czego nie było w „Lidze Sprawiedliwości”? Zobacz wszystkie usunięte sceny i dialogi pojawiające się w zwiastunach
toto: IGN/YouTube

To, że w dzisiejszych czasach trailery nie zawsze mają za zadanie pokazać najlepsze urywki z filmu, ale potrafią też manipulować widzem, doskonale wiedzą wszyscy fani „Gwiezdnych Wojen”. W zapowiedziach filmu „Thor: Ragnarok” również znalazło się kilka fragmentów, których w końcu nie zobaczyliśmy w kinie, lub które zostały zmienione, żeby nie zdradzić zbyt dużo informacji na temat fabuły. Jednak w przypadku „Ligi Sprawiedliwości” jest trochę inaczej. Wszystko za sprawą dokrętek i zmian w scenariuszu, które po części wymusiło nagłe zastępstwo na fotelu reżysera.

Tuż po premierze sami aktorzy wyznali, że wiele scen finalnie nie pojawiło się w filmie. Zresztą widzowie już wystosowali do Warner Bros. petycję, w której proszą, żeby studio wydało film w wersji reżyserskiej. Do akcji przyłączyły się nawet osoby pracujące przy „Lidze Sprawiedliwości”. Nie ma się więc co dziwić, że zwiastuny troszeczkę oszukały widzów. Ich twórcy mieli z czego wybierać. Portal IGN przygotował kompilację, w której zestawia wszystkie fragmenty z trailerów, których próżno szukać w kinowej wersji. 

Jak widać, usuniętego materiału starczyło na prawie 2-minutowe wideo. Czasami są to całe sekwencje, czasem pojedyncze sceny, ale zdarzają się również dialogi, które słyszymy z offu. Magia kina wciąż ma się świetnie, a twórcy w bardzo prosty sposób mogą manipulować widzem. Niestety w przypadku „Ligi Sprawiedliwości” się to nie do końca udało, bo na film w pierwszym tygodniu przyszło o wiele mniej widzów, niż się spodziewano. Tym samym pierwszy film DCEU opowiadający o grupie superbohaterów stał się produkcją, która może się pochwalić najgorszym wynikiem otwarcia

Lubisz oglądać zwiastuny filmów?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Wonder Woman Batman Liga Sprawiedliwości Flash Aquaman Superman