Czego słucha Ulysses Klaue z „Black Panther”? Andy Serkis opowiada o muzycznym guście złoczyńcy

Kamil Kacperski
20.02.2018 12:49
Czego słucha Ulysses Klaue z „Black Panther”? Andy Serkis opowiada o muzycznym guście złoczyńcy Fot. Collection Christophel/EAST NEWS

Jak mówi stare powiedzenie „pokaż mi jakiej muzyki słuchasz, a powiem Ci kim jestem”. W tym wypadku odpowiedź brzmi: psychopatą.

A jaką muzykę znajdziemy na składance przygotowanej przez Ulyssesa Klaue'a, złoczyńce z filmu „Black Panther”? To pytanie zostało skierowane do Andy'ego Serkisa przez portal Games Radar, podczas jednego z wielu wywiadów, których aktor udzielił podczas promocji filmu o marvelowskim superbohaterze.

Serkis przyznał, że Klaue ma eklektyczny gust, ale ograniczający się raczej do poważniejszych gatunków muzycznych niż pop i electro. Według niego jednoręki złodziej gustuje w twórczości klasyków:

Wszystko od Mozarta po współczesny jazz. I specjalne miejsce w sercu dla Pink Floyd.

Czego słucha Klaue?

Na pytanie odpowiedział również Martin Freeman, który towarzyszył Serkisowi w wywiadzie. Aktor zaproponował aby do tej składanki dodać również muzykę czerpiącą z tradycji Afrykanerów zamieszkujących Republikę Południowej Afryki, z której oryginalnie pochodzi Klaue:

Może mixtape dopełniła by folkowa muzyka Burów?

Wygląda zatem na to, że złoczyńca nie byłby fanem soundtracku przygotowanego przez Kendricka Lamara na potrzeby filmu, na którym dominuje współczesny rap i R&B wykonywany przez takich artystów jak wspomniany Lamar, a także Future, Jay Rock, The Weeknd czy Schoolboy Q. A szkoda, bo ścieżka dźwiękowa przygotowana przez zdobywcę wielu nagród Grammy trzyma dość wysoki poziom. 

Jednak czegoś brakuje w odpowiedzi Serkisa - mianowicie utworu „Africa” zespołu Toto. Odpowiedź byłaby idealna, biorąc pod uwagę fakt, że film dzieje się właśnie na Czarnym Kontynencie. Aktor zmarnował okazję, żeby trochę przyśmieszkować, bo owa piosenka ostatnimi czasy przeżywa drugą młodość, a w niektórych internetowych kręgach stała się memem. Niestety, fani muszą się obejść smakiem.

A jakie utwory według was powinny się znaleźć na playliście Ulyssesa Klaue'a? Podsyłajcie do redakcji Antyradio.pl swoje propozycje, a z najciekawszych odpowiedzi przygotujemy niedługo zestawienie.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.