19.09.2018 09:52

Czemu Kapitan Marvel pobiła staruszkę?

W pierwszym zwiastunie „Kapitan Marvel” pojawia się scena, która wzbudza najwięcej emocji widzów. Czemu główna bohaterka uderzyła dobrotliwie uśmiechającą się starszą kobietę?

Czemu Kapitan Marvel pobiła staruszkę?
foto: kadry z filmu Kapitan Marvel

Na film „Kapitan Marvel” czekają miliony widzów na całym świecie. 18 września 2018 roku w końcu zaprezentowano pierwszą zapowiedź solowej historii o superbohaterce Marvela. W trailerze pojawiło się wiele ciekawych odniesień do komiksów, zdradzono, czego będzie dotyczyć fabula filmu oraz pokazano, jak prezentują się główni bohaterowie. Jednak oczy widzów przykuł jeden krótki moment. Chodzi o scenę, w której główna bohaterka z całej siły uderza w twarz dobrotliwie uśmiechającą się staruszkę. O co chodzi?

„Kapitan Marvel” - czemu bohaterka pobiła staruszkę?

Twórcy w pełnym patosu zwiastunie ukryli wiele smaczków dla fanów komiksów. Widzimy między innymi ikoniczny hełm bohaterki, możemy zobaczyć Mar-vella, oraz matkę komiksowej bohaterki znanej jako Photon. Miłośnicy MCU też nie powinni być rozczarowani, bo pojawiają się młodsze wersje Nicka Fury'ego i Phila Coulsona oraz odniesienie do sceny po napisach w filmie „Avengers: Infinity War”. Jednak wszystko to zostało przyćmione momentem, w którym Carol Danvers zadaje cios miłej babci. Czemu ją pobiła?

Odpowiedź jest prosta. Tytułowa bohaterka jest w połowie kosmitką z rasy Kree. Z tego powodu nienawidzi największych wrogów mieszkańców planety Hala - Skrulli. Zmiennokształtni wrogowie Kapitan Marvel postanowili przeprowadzić tajną inwazję na Ziemię. Wszystko wskazuje na to, że staruszka jest tak naprawdę Skrullem udającym człowieka. Świadczy o tym wcześniejsze ujęcie ukazujące prawdziwe oblicze kosmitów. Scena dzieje się w pociągu. Prawdopodobnie tym samym, który pojawia się we wcześniejszym fragmencie zwiastuna. Bohaterka wskakuje na dach pojazdu i prezentuje swoje moce. Całkiem możliwe, że moment z pobiciem staruszki, będzie częścią większej sekwencji ukazującej pościg za Skrullami. 

Internet oczywiście zareagował na tę scenę w charakterystyczny dla siebie sposób. Moment pobicia staruszki już stał się memem

„Kapitan Marvel” - Easter egg na plakacie

Captain Marvel

To nie jedyna zagadka, którą twórcy zostawili dociekliwym fanom. Wraz z premierą zwiastuna, ukazał się plakat do filmu, przedstawiający tytułową bohaterkę w hangarze. Bystroocy fani odkryli, że w lewym dolnym rogu grafiki ukryto małą niespodziankę. Znajduje się tam kot, który ucieka z kadru. W komiksach Carol miała kota, który w rzeczywistości był kosmicznym stworzeniem z rasy Flerken. Puchate stworzenie o niesamowitych mocach nazwała na cześć pewnej postaci z „Gwiezdnych Wojen”. Flerken nosił imię Chewie

Captain Marvel vol. 8 #7

Pozornie zwykłe zwierzątko posiada macki ukryte w ustach, potrafi się teleportować, jest niezwykle inteligentne i rozmnaża się, składając jaja. 

Czy kosmiczny kot pojawi się w filmie? Przekonamy się 8 marca 2019 roku, kiedy najnowsza produkcja Marvel Studios trafi do kin. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Captain Marvel Marvel