Czemu Storm trzyma parasol w 1. zwiastunie „Dark Phoenix”? Fani kwestionują logikę twórców

Kamil Kacperski
28.09.2018 14:57
Czemu Storm trzyma parasol w 1. zwiastunie „Dark Phoenix”? Fani kwestionują logikę twórców Fot. kadr z wideo

Fani nie potrafią do końca zrozumieć czemu Storm, samozwańcza „pani pogody”, będzie trzymała parasol w nadchodzącym filmie o X-Men.

Ostatni tydzień września 2018 roku był bardzo owocny dla fanów Marvela - świat otrzymał pierwsze klipy z „Venoma”, natomiast FOX podzielił się z widzami pierwszym zwiastunem „Dark Phoenix”, czyli 4. filmu z „nowej serii” produkcji o X-Men. Można powiedzieć, że fani nie byli specjalnie podekscytowani perspektywą kolejnej opowieści o tym, jak to Jean Grey staje się zła - wiele osób stwierdziło, że produkcja bardzo przypomina to, co widzieliśmy w „X-Men 3: Ostatni bastion”.

Podobnie jak w przypadku filmu z 2006 roku, produkcja skupi się na tytułowej bohaterce. Jean Grey odkryje, że tajemnicza moc, która w poprzedniej części pozwoliła pokonać jej potężnego Apocalypse'a, w rzeczywistości jest czymś o wiele potężniejszym. Dark Phoenix powoli zacznie przejmować kontrolę nad młodą mutantką. Profesor Xavier i jego świta będzie starał się pomóc swojej uczennicy. Do gry wejdzie jednak również Magneto. Brzmi znajomo?

Problem ze Storm

Jednak pomijając już powtarzanie poprzednich wątków fabularnych (Magneto, który jest dobry, a potem jest zły), jest jeszcze jedna rzecz, która przykuła uwagę fanów opowieści o mutantach. W zwiastunie „Dark Phoenix” znajduje się bowiem scena pogrzebu, na której widzimy m.in. Profesora X czy Storm. To właśnie Ororo jest problematyczna dla widzów, ponieważ mutantka kontrolująca pogodę trzyma w rękach... parasol. Na Twitterze wiele osób zauważyło brak logiki ze strony twórców:

Dlaczego Storm, która kontroluje pogodę, trzyma parasolkę. W sensie, czemu? Jeżeli to ona tworzy deszcz (klimatyczny pogrzeb), to nie powinna trzymać parasolki. Jeżeli to nie jest jej wina, to czemu nie broni po prostu wszystkich?

Czemu Storm trzyma parasolkę?

Czemu Storm trzyma parasolkę? Jej mocą jest kontrolowanie pogody. Dosłownie. Kto pomyślał, że to ma sens?

Jedna z teorii głosi, że Storm będąc w miejscu publicznym (pogrzeb) stara się zachować niski profil i nie chwalić się swoimi nadnaturalnymi umiejętnościami. Brzmi to całkiem logicznie, a jak jest naprawdę? Tego dowiemy się 14 lutego 2019 roku, gdy „Dark Phoenix” trafi do kin. A Wy co sądzicie o tym „umbrella-gate”?

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.