28.09.2018 14:57

Czemu Storm trzyma parasol w 1. zwiastunie „Dark Phoenix”? Fani kwestionują logikę twórców

Fani nie potrafią do końca zrozumieć czemu Storm, samozwańcza „pani pogody”, będzie trzymała parasol w nadchodzącym filmie o X-Men.

Storm Dark Phoenix
foto: kadr z wideo

Ostatni tydzień września 2018 roku był bardzo owocny dla fanów Marvela - świat otrzymał pierwsze klipy z „Venoma”, natomiast FOX podzielił się z widzami pierwszym zwiastunem „Dark Phoenix”, czyli 4. filmu z „nowej serii” produkcji o X-Men. Można powiedzieć, że fani nie byli specjalnie podekscytowani perspektywą kolejnej opowieści o tym, jak to Jean Grey staje się zła - wiele osób stwierdziło, że produkcja bardzo przypomina to, co widzieliśmy w „X-Men 3: Ostatni bastion”.

Podobnie jak w przypadku filmu z 2006 roku, produkcja skupi się na tytułowej bohaterce. Jean Grey odkryje, że tajemnicza moc, która w poprzedniej części pozwoliła pokonać jej potężnego Apocalypse'a, w rzeczywistości jest czymś o wiele potężniejszym. Dark Phoenix powoli zacznie przejmować kontrolę nad młodą mutantką. Profesor Xavier i jego świta będzie starał się pomóc swojej uczennicy. Do gry wejdzie jednak również Magneto. Brzmi znajomo?

Problem ze Storm

Jednak pomijając już powtarzanie poprzednich wątków fabularnych (Magneto, który jest dobry, a potem jest zły), jest jeszcze jedna rzecz, która przykuła uwagę fanów opowieści o mutantach. W zwiastunie „Dark Phoenix” znajduje się bowiem scena pogrzebu, na której widzimy m.in. Profesora X czy Storm. To właśnie Ororo jest problematyczna dla widzów, ponieważ mutantka kontrolująca pogodę trzyma w rękach... parasol. Na Twitterze wiele osób zauważyło brak logiki ze strony twórców:

"

Dlaczego Storm, która kontroluje pogodę, trzyma parasolkę. W sensie, czemu? Jeżeli to ona tworzy deszcz (klimatyczny pogrzeb), to nie powinna trzymać parasolki. Jeżeli to nie jest jej wina, to czemu nie broni po prostu wszystkich? "

"

Czemu Storm trzyma parasolkę? "

"

Czemu Storm trzyma parasolkę? Jej mocą jest kontrolowanie pogody. Dosłownie. Kto pomyślał, że to ma sens? "

Jedna z teorii głosi, że Storm będąc w miejscu publicznym (pogrzeb) stara się zachować niski profil i nie chwalić się swoimi nadnaturalnymi umiejętnościami. Brzmi to całkiem logicznie, a jak jest naprawdę? Tego dowiemy się 14 lutego 2019 roku, gdy „Dark Phoenix” trafi do kin. A Wy co sądzicie o tym „umbrella-gate”?

Kamil Kacperski