18.09.2018 15:14

Reżyser oskarżony o gwałt na 17-latku zrealizuje film o Czerwonej Sonji

Bryan Singer powraca po aferze związanej z #metoo. Reżyser filmów z serii „X-Men” ma stanąć za kamerą nowej wersji „Czerwonej Sonji”.

Bryan Singer Czerwona Sonja
foto: Shooting Star/Sipa USA/East News

Bryan Singer, który odpowiada za większość filmów z serii „X-Men”, w grudniu 2017 został zwolniony ze stanowiska reżysera „Bohemian Rhapsody” w związku z oskarżeniem o gwałt na nastoletnim chłopcu. Teraz ma jednak powrócić do zawodu jako reżyser produkowanego przez Millenium filmu o Czerwonej Sonji.

„Czerwona Sonja” w reżyserii Bryana Singera?

Portal The Hollywood Reporter poinformował w ekskluzywnym materiale, że wyczekiwany reboot „Czerwonej Sonji” prawdopodobnie trafi w ręce Bryana Singera – reżysera, który ma na swoim koncie „Podejrzanych”, 4 części serii „X-Men” oraz… pozew za gwałt na 17-letnim chłopcu, którego miał się dopuścić w 2003 roku.

Scenariusz do filmu napisze Ashley Miller („X-Men: Pierwsza klasa”), zaś produkcją zajmie się studio Millenium oraz Cinelou. Informatorzy THR twierdzą, że Singer ma otrzymać tytuł jedynego reżysera filmu oraz adekwatne do tego wynagrodzenie, co ma być krokiem w stronę zrehabilitowania wizerunku filmowca w opinii publicznej.

Internauci przeciwko „gwałcicielowi” za kamerą „Czerwonej Sonji”

Na razie jednak informacja o zaangażowaniu Singera jedynie rozwścieczyła kinomanów. Na Twitterze zaczęły pojawiać się głosy sprzeciwu wobec zatrudniania człowieka, który został oskarżony o gwałt na 17-latku. Wśród licznych postów, czytamy m.in.:

"

#bojkotczerwonejsonji #BryanSingerToGwałciciel #bryansinger

Nie popieram Czerwonej Sonji, nowego filmu reżyserowanego przez gwałciciela i reżysera filmowego, który nazywa się Bryan Singer. Nadszedł czas, by przestać akceptować mężczyzn, którzy są drapieżnikami u władzy w Hollywood! "

"

Jedyny film o Czerwonej Sonji, jaki byłby warty zobaczenia, to wersja Roberta Rodrigueza z Rose McGowan z 2008 roku. Nie było nam to jednak dane, więc zostawmy to tak jak jest (przynajmniej mamy jeden z najfajniejszych plakatów w historii). #BryanSinger #BryanSingerToGwałciciel "

Informacje o oskarżeniu przeciwko Bryanowi Singerowi zaczęły pojawiać się w grudniu 2017 po tym, jak reżyser przestał przychodzić na plan „Bohemian Rhapsody”, nad którym wówczas pracował, tłumacząc to rodzinnymi i zdrowotnymi problemami. Nie były to pierwsze tego typu zarzuty wobec Singera. Ostatecznie został zwolniony z funkcji reżysera, a jego miejsce za kamerą filmu o Queen zajął Dexter Fletcher.

Filmowe losy Czerwonej Sonji

Czerwona Sonja, postać stworzona przez Roberta E. Howarda w serii opowiadań fantasy publikowanych na łamach magazynu „Weird Tales” w latach 30. XX wieku, zadebiutowała na ekranie w 1985 roku. W jej rolę wcieliła się Brigitte Nielsen. W filmie zagrał też Arnold Schwarzenegger.

Red Sonja Poster

Prace nad rebootem filmu trwają od ponad dekady. Wspomniany wyżej Robert Rodriguez miał wyreżyserować film, obsadzając w nim swoją ówczesną dziewczynę, Rose McGowan, jednak projekt utknął na etapie developmentu i nigdy nie ruszył do przodu.

Czy tym razem film o Czerwonej Sonji zostanie zrealizowany? Czy Millenium złamie się pod naporem głosów sprzeciwu i zrezygnuje ze współpracy z Bryanem Singerem? Przekonamy się już wkrótce.

Natalia Hluzow
Tagi: News Bryan Singer Czerwona Sonja