Reżyser oskarżony o gwałt na 17-latku zrealizuje film o Czerwonej Sonji

Natalia Hluzow
18.09.2018 15:14
Reżyser oskarżony o gwałt na 17-latku zrealizuje film o Czerwonej Sonji Fot. Shooting Star/Sipa USA/East News

Bryan Singer powraca po aferze związanej z #metoo. Reżyser filmów z serii „X-Men” ma stanąć za kamerą nowej wersji „Czerwonej Sonji”.

Bryan Singer, który odpowiada za większość filmów z serii „X-Men”, w grudniu 2017 został zwolniony ze stanowiska reżysera „Bohemian Rhapsody” w związku z oskarżeniem o gwałt na nastoletnim chłopcu. Teraz ma jednak powrócić do zawodu jako reżyser produkowanego przez Millenium filmu o Czerwonej Sonji.

„Czerwona Sonja” w reżyserii Bryana Singera?

Portal The Hollywood Reporter poinformował w ekskluzywnym materiale, że wyczekiwany reboot „Czerwonej Sonji” prawdopodobnie trafi w ręce Bryana Singera – reżysera, który ma na swoim koncie „Podejrzanych”, 4 części serii „X-Men” oraz… pozew za gwałt na 17-letnim chłopcu, którego miał się dopuścić w 2003 roku.

Scenariusz do filmu napisze Ashley Miller („X-Men: Pierwsza klasa”), zaś produkcją zajmie się studio Millenium oraz Cinelou. Informatorzy THR twierdzą, że Singer ma otrzymać tytuł jedynego reżysera filmu oraz adekwatne do tego wynagrodzenie, co ma być krokiem w stronę zrehabilitowania wizerunku filmowca w opinii publicznej.

Internauci przeciwko „gwałcicielowi” za kamerą „Czerwonej Sonji”

Na razie jednak informacja o zaangażowaniu Singera jedynie rozwścieczyła kinomanów. Na Twitterze zaczęły pojawiać się głosy sprzeciwu wobec zatrudniania człowieka, który został oskarżony o gwałt na 17-latku. Wśród licznych postów, czytamy m.in.:

#bojkotczerwonejsonji #BryanSingerToGwałciciel #bryansinger

Nie popieram Czerwonej Sonji, nowego filmu reżyserowanego przez gwałciciela i reżysera filmowego, który nazywa się Bryan Singer. Nadszedł czas, by przestać akceptować mężczyzn, którzy są drapieżnikami u władzy w Hollywood!

Jedyny film o Czerwonej Sonji, jaki byłby warty zobaczenia, to wersja Roberta Rodrigueza z Rose McGowan z 2008 roku. Nie było nam to jednak dane, więc zostawmy to tak jak jest (przynajmniej mamy jeden z najfajniejszych plakatów w historii). #BryanSinger #BryanSingerToGwałciciel

Informacje o oskarżeniu przeciwko Bryanowi Singerowi zaczęły pojawiać się w grudniu 2017 po tym, jak reżyser przestał przychodzić na plan „Bohemian Rhapsody”, nad którym wówczas pracował, tłumacząc to rodzinnymi i zdrowotnymi problemami. Nie były to pierwsze tego typu zarzuty wobec Singera. Ostatecznie został zwolniony z funkcji reżysera, a jego miejsce za kamerą filmu o Queen zajął Dexter Fletcher.

Filmowe losy Czerwonej Sonji

Czerwona Sonja, postać stworzona przez Roberta E. Howarda w serii opowiadań fantasy publikowanych na łamach magazynu „Weird Tales” w latach 30. XX wieku, zadebiutowała na ekranie w 1985 roku. W jej rolę wcieliła się Brigitte Nielsen. W filmie zagrał też Arnold Schwarzenegger.

EN_01100950_8603 Fot. foto: Everett Collection/EAST NEWS

Prace nad rebootem filmu trwają od ponad dekady. Wspomniany wyżej Robert Rodriguez miał wyreżyserować film, obsadzając w nim swoją ówczesną dziewczynę, Rose McGowan, jednak projekt utknął na etapie developmentu i nigdy nie ruszył do przodu.

Czy tym razem film o Czerwonej Sonji zostanie zrealizowany? Czy Millenium złamie się pod naporem głosów sprzeciwu i zrezygnuje ze współpracy z Bryanem Singerem? Przekonamy się już wkrótce.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.