18.09.2017 10:28

Członek ekipy filmowej „Narcos” zastrzelony w Meksyku

Jeden z członków ekipy filmowej serialu „Narcos” został zastrzelony w Meksyku. 37-letni Carlos Muñoz Portal szukał lokacji do kolejnego sezonu produkcji Netfliksa. 

foto: EastNews/Photoshot
foto: EastNews/Photoshot

„Narcos” to serial, który opowiada o bezwzględnych działaniach południowo-amerykańskich karteli narkotykowych. Hit Netfliksa opiera się na prawdziwych wydarzeniach, ale wiele sytuacji to fikcja. Tym razem do zbrodni doszło jednak w prawdziwym życiu. Jak donosi serwis Telegraph, 37-letni Carlos Muñoz Portal zajmował się szukaniem lokacji do filmów i seriali. Pracował między innymi przy takich produkcjach jak „Spectre”, czy „Szybcy i wściekli”. Munoz Portal w Meksyku był z powodu zbliżających się zdjęć do 4. sezonu „Narcos”. Zwłoki znaleziono w miasteczku Temascalapa oddalonego około 60-kilometrów od stolicy Meksyku. Ciało znajdowało się w samochodzie i było nafaszerowane kulami

Stacja wydała już oficjalne oświadczenie. 

"

Jesteśmy świadomi, że odszedł Carlos Muñoz Portal, szanowany location scout. Wysyłamy nasze kondolencje rodzinie. Okoliczności śmierci nadal nie są znane. Lokalne władze kontynuują dochodzenie. "

Na razie wiadomo, że nie było żadnych świadków brutalnego morderstwa. Nie wiadomo, czy Muñoz Portal padł ofiarą walk karteli. Problem z mafią w Meksyku nasilił się do tego stopnia, że od 2006 roku z przestępczością zorganizowaną walczy wojsko. Podczas krwawej wojny z gangami zginęło lub zaginęło ponad 200 000 osób. Region, w którym przebywał filmowiec, jest jednym z najniebezpieczniejszych miejsc w kraju. Od 20 lat państwo prowadzi statystyki, jeżeli chodzi o walki z kartelami. Według najnowszych danych, w maju 2017 roku padł rekord zabójstw w Meksyku. Liczba ta, to aż 2186 ofiar, czyli średnio 70 osób dziennie.

Praca w filmie to niełatwy kawałek chleba. W lipcu zginął kaskader na planie „The Walking Dead”, a w sierpniu w wypadku życie straciła dublerka Zazie Beetz podczas zdjęć do „Deadpoola 2”. 1 września 2017 roku odbyła się premiera 3. sezonu „Narcos”. Twórcy serialu będą musieli na siebie uważać, ponieważ 4. sezon ma się rozgrywać w Meksyku

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Narcos Netflix