Czołówka „The Walking Dead” w wersji a cappella

Robert Skowronski
19.02.2016 15:02
Czołówka „The Walking Dead” w wersji a cappella Fot. kadr z wideo

Groza na ekranie to nie tylko to co widzimy, równie ważna jest też oprawa muzyczna. Dźwięki z czołówki serialu „The Walking Dead” przyprawiają Was o ciarki? Sprawdźcie, czy tak samo zadziała wersja a cappella.

Opuszczone lokalizacje, zapomniane pomieszczenia, które zdążyła przykryć szczelna warstwa rdzy i kurzu. Świat, w którym każdy nabój jest na wagę złota i nikogo nie dziwi wystraszenie się własnego cienia. Pustka i cisza, którą jeżeli zagłuszy niepokojące szuranie, to znak, że należy brać jak najszybciej nogi za pas. Witamy w serialowej adaptacji komiksu autorstwa Roberta Kirkmana (scenarzysty) oraz Tony’ego Moore’a i Charliego Adlarda (rysowników).

Produkcja doczekała się już sześciu sezonów. Czołówka każdego z nich różniła się od siebie pokazywanymi obrazami, które odnosiły się do miejsca, w którym rozgrywała się dana seria odcinków. Niezmienny pozostał za to motyw muzyczny, który poprzedza survival bohaterów w świecie po apokalipsie zombie.

Wywołująca niepokój ścieżka, która zwiastuje codzienną walkę o przerwanie doczekała się swoistej reinterpretacji. Zombie nie pozwalają na złapanie odrobiny oddechu - ciągły stres i brak zapewnionej stabilności. Można oszaleć! Trzeba sobie poszukać jakiegoś odprężającego zajęcia. Czemu by nie założyć chóru a cappella? Posłuchajcie muzyki z czołówki „The Walking Dead” zaaranżowanej wyłącznie na głosy:

Muzyka została zaaranżowana przez Ryana Telleza, a chór ze świata żywych trupów tworzą Michael Davis, David Odom, Brian Fisher, wspomniany Ryan Tellez oraz Michael Schroeder. Przebrali się oni odpowiednio za Maggie, Daryla, Gubernatora, Ricka i Abrahama.

Ich muzyka w pełni pasowałaby jako podkład do przedstawienia ewolucji zombie w popkulturze.

Jak Wam się podoba motyw z czołówki „The Walking Dead” w wersji a cappella?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.