19.02.2019 09:47

Czy Armie Hammer zostanie nowym Batmanem?

Według najnowszych informacji zastępcą Bena Afflecka w roli Mrocznego Rycerza w filmie "The Batman" ma zostać Armie Hammer. Czy te doniesienia się potwierdzą?

Armie Hammer
foto: Armie Hammer/agefotostock/East News

Kiedy Ben Affleck potwierdził przypuszczenia fanów dotyczące rezygnacji z roli Batmana, fani Mrocznego Rycerza zaczęli się zastanawiać, który aktor wcieli się w superbohatera. Pojawiło się wiele fanowskich propozycji. Jednym z aktorów, który kilkukrotnie się w nich pojawiał był John Hamm. Ale nie zabrakło też młodszych kandydatów. Według najnowszych informacji Armie Hammer jest obecnie w fazie negocjowania kontraktu z Warner Bros. dotyczącego filmu "The Batman" w reżyserii Matta Reevesa. Czy Hammer rzeczywiście wcieli się w nowego Mrocznego Rycerza?

Ben Affleck (Batman v Superman: Świt sprawiedliwości)
Ben Affleck (Batman v Superman: Świt sprawiedliwości)
Przeczytaj także Ben Affleck wyjaśnił, dlaczego nie gra już Batmana

"The Batman" - Armie Hammer nowym Mrocznym Rycerzem?

Według doniesień portalu Revenge of the Fans to właśnie Hammer zostanie zastępcą Afflecka. Na razie jest to jednak jedyne źródło mówiące o angażu aktora. Obecnie należy więc traktować tę informację jako plotkę. Pod koniec stycznia 2019 roku poprzedni aktor wcielający się w Batmana potwierdził, że nie wystąpi w nadchodzącym filmie Reevesa. Pojawiła się też wtedy informacja dotycząca premiery "The Batman". Produkcja ma trafić na ekrany kin w 2021 roku. Affleck grał Batmana w trzech filmach dziejących się w DCEU - "Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości", "Legion Samobójców" oraz "Liga Sprawiedliwości". Początkowo miał nie tylko zagrać tytułową rolę w solowym filmie o Batmanie, ale również zostać jego reżyserem i scenarzystą. Sytuacja jednak skomplikowała się na tyle, że Affleck opuścił udział w filmie.

Na razie nie wiemy zbyt wiele na temat "The Batman". Według informacji, które pojawiły się po oficjalnym odejściu Afflecka, Reeves miał w ostatnich tygodniach poszukiwać nowego odtwórcy głównego bohatera o wiele młodszego od poprzednika. Hammer, który ma 32 lata, jest znany z ról w takich produkcjach, jak "Tamte dni, tamte noce", "Kryptonim U.N.C.L.E.""The Social Network" czy "On the Basis of Sex".

"The Batman" - kiedy premiera?

Chociaż fabuła filmu jest owiana tajemnicą i wciąż nie mamy pewności, kto wcieli się w Batmana, twórcy podali dokładną datę premiery filmu. Wyznaczono ją na 25 czerwca 2021 roku. Musimy więc jeszcze trochę poczekać na pierwsze informacje dotyczące produkcji. Należy jednak wziąć pod uwagę, że to nie pierwszy raz, kiedy "The Batman" otrzymał datę premiery. Miejmy jednak nadzieję, że tym razem nie uświadczymy już kolejnego przesunięcia daty premiery. Najnowszym filmem dziejącym się w DCEU będzie "Shazam!". Produkcja trafi do kin już 5 kwietnia 2019 roku.

>>Zobacz też: Który film DC jest według Was najlepszy, a który najgorszy?<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Batman Ben Affleck DC Comics DC Universe