06.06.2019 09:59

Czy "Avengers: Endgame" ma szansę na Oscara? Znamy odpowiedź członka Akademii

"Avengers: Endgame" okazał się strzałem w dziesiątkę. Według niektórych produkcja jest oszałamiająca i uważana za jedną z najlepszych w historii Marvela. Czy film powinien zawalczyć o Oscara?

Avengers Endgame nominowane do Oscara?
fot: shutterstock.com

W 2019 roku Oscara w kategorii najlepszy film wygrał "Green Book". Dużo osób było jednak zawiedzionych decyzją Akademii. Niektórzy liczyli na to, że to "Czarna Pantera" zdobędzie statuetkę. Teraz pojawiło się pytanie, czy "Avengers: Endgame" mają szansę wygrać w 2020 roku? Odpowiedź jednej z głosujących osób nie pozostawia wątpliwości.

"Avengers: Endgame" ma szansę na Oscara?

Anonimowy członek Akademii, który oddaje głos, najwyraźniej nie jest fanem Marvela. Według niego film jest maszynką do robienia pieniędzy i nigdy w życiu nie zagłosowałby na tę produkcję. Okazuje się jednak, że to nie tylko jego zdanie. Wśród glosatorów jest więcej osób, które mają identyczne zdanie. Podobno nic nie zmieniło się od momentu, kiedy głośno było o filmie "Black Panther". Chociaż mężczyźnie nawet podobała się produkcja Ryana Cooglera, to uważa, że film niczym nie wyróżnia się na tle innych.

Avengers vol. 1 #1
Avengers vol. 1 #1
Przeczytaj także Ukradziono kolekcję komiksów wartą 42 tysiące dolarów. Wśród łupów było oryginalne wydanie 1. numeru "Avengers"

Fani jednak są innego zdania. Widzowie, którzy namiętnie śledzą wszystko, co związane z Marvelem, byli zachwyceni nominacją "Czarnej Pantery" do Oscara za najlepszy film. Mimo przegranej w tej kategorii, produkcja opuściła wydarzenie z trzema statuetkami. To sprawiło, że "Black Panther" został najbardziej utytułowanym filmem superbohaterskim w historii Akademii. Może jednak coś się zmieni i "Avengers: Endgame" zdobędą statuetkę?

Zobacz także: „Black Panther” stał się 10. najbardziej dochodowym filmem w historii 

Karolina Woźniak
Tagi: Marvel Avengers 4