27.11.2017 11:35

Czy Chewbacca zjada Porgi w „Ostatnich Jedi”?

Czy urocze stworki, które braliśmy za nowych przyjaciół Chewbacci są tak naprawdę jego pożywieniem?

Czy Chewbacca zjada Porgi w „Ostatnich Jedi”?
foto: kadr z wideo

Czy Rey przejdzie na Ciemną Stronę Mocy? Czy Kylo Ren zabije swoją matkę, Leię? Czy dojdzie do spotkania Luke'a i Lei? Wszystkie te pytania przestały mieć znaczenie w obliczu nowej fundamentalnej zagwozdki wszystkich fanów „Star Wars” – Czy Chewie pożera Porgi?!

Wszyscy kochają Porgi. Odkąd po raz pierwszy te małe, skrzydlate stworzenia o oczach kota ze „Shreka” pojawiły się w zapowiedziach 8. części „Gwiezdnych wojen”, miłośnicy sagi oszaleli na ich punkcie, zgodnie twierdząc, że od czasów Ewoków w świecie „Star Wars” nie pojawiło się nic równie słodkiego. Chewbacca zdaje się być innego zdania. Chyba, że przez słodkie rozumiemy ich smak…

W 15-sekundowym spocie, który trafił do sieci w Święto Dziękczynienia, mogliśmy zobaczyć, jak Chewie bezceremonialnie strąca Porga z deski rozdzielczej Sokoła Millenium. To jednak nie wszystko. Fani odkryli, że w zakulisowym materiale wideo, który opublikowano w lipcu 2017 roku, z ust Chewbacci wystaje piórko. Czyżby należało ono do jednego z Porgów zanim włochaty bohater go pożarł?

porg 1

Choć brzmi to bardziej niż przerażająco, wszystko wskazuje na to, że Porgi nie są małymi przyjaciółmi Chewbacci, a stworzeniami, które opanowały Sokoła Millenium ku wielkiemu rozdrażnieniu najlepszego przyjaciela Hana Solo. Potwierdza to wcielający się w postać Finna John Boyega, który nazwał ostatnio stworzonka „dziwacznymi” i powiedział, że bliżej im do Mynocków niż do Ewoków. Czy zatem daliśmy się zwieść ich wielkim zdziwionym oczom, podczas gdy są one tylko zbędnym balastem dla bohaterów? A może denerwujące wszystkich Porgi, w których początkowo Chewie dostrzega tylko potencjalne pożywienie, w końcu pomogą załodze Sokoła Millenium, staną się bliskie bohaterom i w jakiś sposób wpłyną na historię?

W końcu Neal Scanland, odpowiedzialny za ich tworzenie, powiedział, że Porg, którego widzimy w kokpicie nie wypełnia może luki po Hanie Solo, ale jest zaprzyjaźniony z Chewiem. Poza tym, już  w lipcu 2017 krążyły pogłoski, że stworki mają mieć kluczowe znaczenie dla fabuły. Wierzymy więc, że nie mogło chodzić jedynie o zapełnianie brzucha Chewbacci i że Porgi mają do zaoferowania coś więcej niż tylko uroczy wygląd.

Jaką rolę ostatecznie odegrają w filmie? Tego dowiemy się już 14 grudnia 2017 roku, kiedy „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” będzie miał swoją premierę. 

Natalia Hluzow
Tagi: Star Wars Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi