03.06.2019 15:27

Czy Iron Man pojawi się w "Spider-Man: Far From Home"? Producent opowiedział o obecności Tony'ego Starka w nowym filmie Marvela

Już za kilkanaście tygodni do kin trafi film "Spider-Man: Far From Home". Producent sequela zdradził, że Tony Stark nadal będzie pełnił ważną rolę w życiu Petera Parkera.

Tom Holland (Spider-Man: Far From Home)
foto: kadr z filmu Spider-Man: Far From Home

Przez ostatni 10 lat Tony Stark, w którego wcielał się Robert Downey  Jr. pełnił najważniejszą rolę w kinowym uniwersum. Nie dość, że Iron Man był bohaterem pierwszego filmu Marvel Studios, to heros łącznie pojawił się na ekranie przez ponad 6 godzin. W "Avengers: Endgame" Stark poświęcił swoje życie, by ratować wszechświat i pokonać Thanosa. Mimo, że umarł, pamięć o nim pozostała nie tylko w sercach mieszkańców MCU, ale również wiernych widzów. Fani Iron Mana zastanawiają się, czy Tony Stark powróci w filmie "Spider-Man: Far From Home".

"Spider-Man: Far From Home" - czy Iron Man pojawi się w filmie?

W drugim zwiastunie nadchodzącej produkcji pojawiło się wiele spoilerów z 4. części "Avengers". Znajduje się w nim również hołd dla poległego bohatera w postaci wielkiego muralu, pod którym Peter Parker przeżywa swoją stratę. Chociaż bohater odszedł, fani MCU łudzą się, że w 2. części przygód Ścianołaza ponownie zobaczymy występ gościnny Roberta Downeya Jr., tak jak miało to miejsce w "Homecoming". W końcu Stark może zawsze powrócić w retrospekcji lub w formie hologramu, jak pod koniec "Endgame". Nawet jeśli tak będzie, nie dowiemy się tego prawdopodobnie do dnia premiery filmu. Wyjątkowo Tom Holland, zwany również Spoiler-Manem, milczy na temat tytułowego bohatera.

Dziennikarze magazynu Empire zapytali jednak o ten aspekt producenta filmu "Spider-Man: Far From Home" Erica Carrolla. Co powiedział filmowiec?

"

Tony i Happy podczas całego filmu pomogą Peterowi na bardzo wiele sposobów... Tony jest bardzo obecny, chociaż nie ma go w filmie. "

Carroll potwierdził, że produkcja w pewnym sensie będzie hołdem oddanym Iron Manowi. Jego obecność ograniczy się jednak do pewnej symboliki, co oznacza, że prawdopodobnie Downey Jr. dał sobie spokój z rolą na dobre. Pomoc, o której wspomniał producent to prawdopodobnie skarby z laboratorium Starka. Nie wykluczone, że Peter odziedziczy niektóre nieskończone wynalazki po swoim mentorze i wykorzysta je do walki z Elementals. W filmie Spidey posłuży się co najmniej trzema różnymi kostiumami i zapewne towarzyszyć im będą nowe niesamowite gadżety.

Foto: materiały promocyjne
Foto: materiały promocyjne
Przeczytaj także "Spider-Man: Far From Home" - do sieci wyciekł finałowy zwiastun, a w nim wiele nowych scen

"Spider-Man: Far From Home" - kiedy premiera?

W kontekście nowych informacji staje się jasne, dlaczego to "Spider-Man: Far From Home", a nie "Endgame" jest ostatnią produkcją należącą do Fazy Trzeciej kinowego uniwersum Marvela. Wygląda na to, że druga solowa produkcja o Spider-Manie zostanie potraktowana jak epilog tego rozdziału MCU. Czy Peter zostanie następcą Iron Mana? A może podąży swoją własną drogą? Przekonamy się niedługo. Film trafi do polskich kin już 5 lipca 2019 roku.

Zobacz też: Zwiastun "Spider-Man: Far From Home" - co ukryto w zapowiedzi filmu Marvela?

Tagi: Duperele Spider-Man Robert Downey Jr. Tom Holland Marvel Iron Man Spider-Man: Far From Home