Czy Iron Man pojawi się w "Spider-Man: Far From Home"? Producent opowiedział o obecności Tony'ego Starka w nowym filmie Marvela

03.06.2019 15:27
Czy Iron Man pojawi się w "Spider-Man: Far From Home"? Producent opowiedział o obecności Tony'ego Starka w nowym filmie Marvela Fot. kadr z filmu Spider-Man: Far From Home

Już za kilkanaście tygodni do kin trafi film "Spider-Man: Far From Home". Producent sequela zdradził, że Tony Stark nadal będzie pełnił ważną rolę w życiu Petera Parkera.

Przez ostatni 10 lat Tony Stark, w którego wcielał się Robert Downey  Jr. pełnił najważniejszą rolę w kinowym uniwersum. Nie dość, że Iron Man był bohaterem pierwszego filmu Marvel Studios, to heros łącznie pojawił się na ekranie przez ponad 6 godzin. W "Avengers: Endgame" Stark poświęcił swoje życie, by ratować wszechświat i pokonać Thanosa. Mimo, że umarł, pamięć o nim pozostała nie tylko w sercach mieszkańców MCU, ale również wiernych widzów. Fani Iron Mana zastanawiają się, czy Tony Stark powróci w filmie "Spider-Man: Far From Home".

"Spider-Man: Far From Home" - czy Iron Man pojawi się w filmie?

W drugim zwiastunie nadchodzącej produkcji pojawiło się wiele spoilerów z 4. części "Avengers". Znajduje się w nim również hołd dla poległego bohatera w postaci wielkiego muralu, pod którym Peter Parker przeżywa swoją stratę. Chociaż bohater odszedł, fani MCU łudzą się, że w 2. części przygód Ścianołaza ponownie zobaczymy występ gościnny Roberta Downeya Jr., tak jak miało to miejsce w "Homecoming". W końcu Stark może zawsze powrócić w retrospekcji lub w formie hologramu, jak pod koniec "Endgame". Nawet jeśli tak będzie, nie dowiemy się tego prawdopodobnie do dnia premiery filmu. Wyjątkowo Tom Holland, zwany również Spoiler-Manem, milczy na temat tytułowego bohatera.

Dziennikarze magazynu Empire zapytali jednak o ten aspekt producenta filmu "Spider-Man: Far From Home" Erica Carrolla. Co powiedział filmowiec?

Tony i Happy podczas całego filmu pomogą Peterowi na bardzo wiele sposobów... Tony jest bardzo obecny, chociaż nie ma go w filmie.

Carroll potwierdził, że produkcja w pewnym sensie będzie hołdem oddanym Iron Manowi. Jego obecność ograniczy się jednak do pewnej symboliki, co oznacza, że prawdopodobnie Downey Jr. dał sobie spokój z rolą na dobre. Pomoc, o której wspomniał producent to prawdopodobnie skarby z laboratorium Starka. Nie wykluczone, że Peter odziedziczy niektóre nieskończone wynalazki po swoim mentorze i wykorzysta je do walki z Elementals. W filmie Spidey posłuży się co najmniej trzema różnymi kostiumami i zapewne towarzyszyć im będą nowe niesamowite gadżety.

Przeczytaj także

"Spider-Man: Far From Home" - kiedy premiera?

W kontekście nowych informacji staje się jasne, dlaczego to "Spider-Man: Far From Home", a nie "Endgame" jest ostatnią produkcją należącą do Fazy Trzeciej kinowego uniwersum Marvela. Wygląda na to, że druga solowa produkcja o Spider-Manie zostanie potraktowana jak epilog tego rozdziału MCU. Czy Peter zostanie następcą Iron Mana? A może podąży swoją własną drogą? Przekonamy się niedługo. Film trafi do polskich kin już 5 lipca 2019 roku.

Zobacz też: Zwiastun "Spider-Man: Far From Home" - co ukryto w zapowiedzi filmu Marvela?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.