Czy J.B. Smoove zagra J. Jonah Jamesona w filmie „Spider-Man: Far From Home”?

Sergiusz Kurczuk
11.07.2018 11:05
Czy J.B. Smoove zagra J. Jonah Jamesona w filmie „Spider-Man: Far From Home”? Fot. Latest News Explorer/YouTube/kadr z filmu Spider-Man

Do obsady „Spider-Man: Far From Home” dołączył J.B. Smoove. Na razie nie wiadomo w kogo wcieli się aktor, ale pojawiły się domysły, że może chodzić o wydawcę gazety Daily Bugle, w której pracował komiksowy Peter Parker. 

Chociaż do premiery sequela filmu „Spider-Man: Homecoming” pozostał niecały rok, fabuła owiana jest tajemnicą. Wszystko ze względu na „Avengers 4”. Historia w tej produkcji ma mieć kluczowe znaczenie dla przyszłości MCU, więc twórcy nie chcą niczego wyjawić, żeby nie zepsuć niespodzianki. Na razie wiadomo, jak brzmi tytuł, że ruszyły zdjęcia do filmu oraz znanych jest kilka nazwisk w obsadzie. W głównej roli zobaczymy ponownie Toma Hollanda. Powrócą również Zendaya, Marisa Tomei, Jacob Batalon, Michael KeatonHemky Madera. Od jakiegoś czasu krążą plotki, że w jednego z nowych przeciwników Pajęczaka wcieli się Jake Gyllenhaal, ale ta informacja nie została na razie potwierdzona. Portal Deadline donosi, że na ekranie zobaczymy również J.B. Smoove'a. Kogo zagra aktor?

„Spider-Man: Far From Home” - J.B. Smoove jako J. Jonah Jameson?

Źródło podaje, że Smoove ma wystąpić jako jeden z głównych bohaterów. Pierwsza myśl to oczywiście rola nowego czarnego charakteru. Od dawna spekuluje się, że w sequelu „Spider-Man: Homecoming” zobaczymy w końcu kinową wersję grupy złoczyńców Sinister Six. W 1. części pojawili się już ikoniczni przeciwnicy herosa - Vulture, Scorpion i Shocker, a Gyllenhaal ma zagrać Mysterio. Całkiem możliwe, że Smoove wcieli się w kolejnego superprzestępcę. Są jednak głosy, że aktor wcale nie musi być negatywnym bohaterem. 

233 Fot. foto: kadr z komiksu Amazing Spider-Man vol. 1 #233

Komiksowy Peter Parker jeszcze jako uczeń postanowił zostać fotografem dla gazety Daily Bugle, by podrobić sobie zdjęciami Spider-Mana,które wykonywał sam sobie podczas superbohaterbohaterskich misji. Wydawcą pisma był J. Jonah Jameson - porywczy i chciwy mężczyzna o wielkim ego, który niejednokrotnie uprzykrzał życie Spider-Mana. W pierwszej trylogii „Spider-Mana” wcielił się w niego niezapomniany J.K. Simmons.

Poparciem tego twierdzenia ma być mała rólka, którą Smoove zagrał przy okazji promocji filmu „Spider-Man: Homecoming”. W reklamie samochodu firmy Audi wcielił się w egzaminatora, który sprawdza, czy Peter Parker nadaje się na kierowcę

Jak widać, egzaminator ma wiele cech komiksowego Jamesona. Nie tylko fizycznych (zarost), ale przede wszystkim charakterologicznych. Mężczyzna jest przekonany o tym, że nigdy się nie myli, traktuje Parkera protekcjonalnie, ale nie zauważa nagłego zniknięcia chłopaka, który tuż pod jego nosem jako Spider-Man rozprawia się z przestępcami. 

To na razie jedynie domysły i na potwierdzenie lub obalenie tej hipotezy będziemy musieli poczekać zapewne kilka miesięcy. Premiera filmu „Spider-Man: Far From Home” została zapowiedziana na 4 lipca 2019 roku. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.