12.10.2018 12:40

Czy Johnny Depp wystąpi w filmie „Fantastyczne zwierzęta 3”. Aktor odpowiedział

Johnny Depp wystąpił jako główny antagonista w filmie „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”. Aktor zdradził, czy wystąpi w kolejnej części spin-offa serii „Harry Potter”.

Czy Johnny Depp wystąpi w filmie „Fantastyczne zwierzęta 3”. Aktor odpowiedział
foto: kadr z filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Już niedługo do kin wejdzie najnowszy film dziejący się w świecie młodego czarodzieja. Mowa o produkcji zatytułowanej „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”. To druga część historii, dziejącej się na wiele lat przed wydarzeniami z filmów o Harrym Potterze. Za scenariusz odpowiada J.K. Rowling, więc wszystkie nowe informacje pojawiające się w spin-offach wchodzą do kanonu uniwersum stworzonego przez brytyjską pisarkę. Film może pochwalić się doborową obsadą. Oprócz Eddiego Redmayne'a wcielającego się w Newta Scamandera, zobaczymy Jude'a Lawa jako młodego Albusa Dumbledore'a oraz Johnny'ego Deppa w roli złowieszczego Gellerta Grindelwalda. Aktor zapowiedział, czy jego postać pojawi się w kolejnej części serii „Fantastyczne zwierzęta”.

„Fantastyczne zwierzęta 3” - czy Johnny Depp wystąpi w kolejnej części?

Spin-off filmów o Harrym Potterze został zaplanowany jako pentalogia - będzie składał się z pięciu produkcji. Kolejne sequele nie są więc żadnym zaskoczeniem, bo „Fantastyczne zwierzęta” od początku były planowane jako dłuższa opowieść. W związku z tym w głowach wielu fanów zrodziło się pytanie, czy Johnny Depp wcieli się w Grindelwalda również w trzeciej odsłonie historii. W„Fantastycznych zwierzętach i jak je znaleźć” Depp pojawia się na samym końcu, odsłaniając tym samym swoje prawdzie oblicze. Przez większą część filmu w postać wciela się Colin Farell, podający się za Percivala Gravesa. 

Serwis Collider rozmawiał z aktorem o „Fantastycznych zwierzętach 2”. Gwiazdor opowiadał o swojej roli, a w trakcie wywiadu aktor zdradził, czy zobaczymy go w kolejnej odsłonie serii. 

"

Uwielbiam ten film, ponieważ to naprawdę miejsce, w którym można próbować różnych rzeczy, jeśli chodzi o podejście do postaci, która balansuje na krawędzi byciu faszystą. Tak, on jest faszystą, ale gram go, jako wrażliwego, skoncentrowanego, chociaż manipulującego i potężnego czarodzieja. Możliwości w tym świecie są naprawdę ogromne, więc możesz próbować wszystkiego. To będzie super i z niecierpliwością czekam na kolejną część, którą wydaje mi się, że rozpoczniemy kręcić w połowie następnego roku.  "

Depp nie tylko zapowiedział, że jego postać pojawi się w trzeciej części, ale również zdradził prawdopodobną datę rozpoczęcia zdjęć do następnego filmu. To jednak nie wszystkie informacje o Deppie i filmie „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”

„Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” - Johnny Depp o kontrowersjach wokół jego roli

Kiedy ogłoszono, że Depp będzie gwiazdą drugiej części serii, podniosły się glosy sprzeciwu. Wszystko z powodu oskarżeń byłej żony aktora. Amber Heard zarzuciła Deppowi, że znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie, co było powodem rozwodu pary. Część opinii publicznej była wściekła, że aktor wystąpi w filmie dla dzieci. W rozmowie z Entertainment Weekly skomentował kontrowersje wokół jego osoby. 

"

Będę z wami szczery. Czuję się źle z tego powodu, że J.K. musiała zmierzyć się z różnymi żalami ludzi z całego świata. Czuję się źle, że to do niej dotarło. Ale istnieją prawdziwe kontrowersje. Chodzi o fakt, że zostałem fałszywie oskarżony. Z tego powodu pozwałem gazetę „Sun” za dezinformację i rozpowszechnianie fałszywych oskarżeń. J.K. widziała dowody, zatem wie, że zostałem fałszywie oskarżony i dlatego wspierała mnie publicznie. Nie zniosła tego dobrze. Nie wstawiłaby się, gdyby nie znała prawdy. Więc tak to było naprawdę. "

To nie jedyna kontrowersja towarzysząca filmowi „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”. W trzecim zwiastunie ujawniono, że koreańska aktorka Claudia Kim wcieliła się w Nagini - postać, która w książkach Harry Potter zmieniła się węża Lorda Voldemorta. Fani uznali, że wybór Azjatki do tej roli jest przejawem rasizmu

„Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” - kiedy premiera?

Mimo negatywnych głosów na temat filmu w reżyserii Davida Yatesa na produkcję czekają miliony fanów Harry'ego Pottera na całym świecie. Polska premiera filmu została zapowiedziana na 16 listopada 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Johnny Depp News Harry Potter Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć Fantastic Beasts: Crimes of Grindewald