16.01.2017 11:09

Czy Leia zostanie wskrzeszona komputerowo?

Lucasfilm wydał oświadczenie co do przyszłości postaci księżniczki Lei w uniwersum „Gwiezdnych wojen”.

Czy Leia zostanie wskrzeszona komputerowo?
foto: East News

Mimo śmierci Carrie Fisher ujawniono, że jej bohaterka pojawi się w „Epizodzie VIII”, gdyż udało się ukończyć sceny z jej udziałem. Mało tego jej rola w nadchodzącej części ma być większa niż w „Przebudzeniu Mocy”. Doskonale, że jeszcze raz będziemy mogli zobaczyć słynną kreację Fisher, ale jednocześnie przysporzyło to firmie problemów związanych z tym jak poprowadzić serię.

Wiemy już, że aktorka nie będzie obecna w kolejnych odsłonach. Lucasfilm poinformował, że Leia nie zostanie wskrzeszona przy pomocy efektów CGI.

"

Z reguły nie odpowiadamy na spekulacje medialne i te płynące ze strony fanów, ale tym razem chcielibyśmy się ustosunkować do krążącej plotki. Chcemy zapewnić naszych fanów, że Lucasfilm nie ma w planach odtwarzać komputerowo Carrie Fisher jako księżniczki czy też generał Lei Organy. Carrie Fisher była, jest i zawsze będzie częścią rodziny Lucasfilm. Była naszą księżniczką, generałem i co najważniejsze naszą przyjaciółką. Wciąż cierpimy z powodu jej straty. Zawsze będziemy honorować wszystko to co zrobiła dla „Gwiezdnych wojen”.  "

Śmierć aktorki skomentowała Kathleen Kennedy:

"

Carrie zajmuje specjalne miejsce w sercu każdego z LucasFilm. Ciężko jest myśleć o świecie bez niej. Dla świata była księżniczką Leią, ale dla nas była wyjątkową przyjaciółką. "

Wciąż nie wiadomo w jaki sposób zostanie poprowadzona fabuła „Epizodu VIII”, aby nieobecność Lei w kolejnej części została usprawiedliwiona.

Wcześniej wypłynęły informacje, że Leia pojawi się w scenie spotkania po latach ze swoim bratem Lukiem Skywalkerem. W innej sekwencji stanie oko w oko z Kylo Renem. Mówiło się o tym, że część scen z Leią ma zostać wycięta z „Epizodu VIII”, co by oznaczało, że postać być może jednak pojawi się na ekranie w 9. części. W tej kwestii Disney ani Lucasfilm nie wydało żadnego oświadczenia.

„Gwiezdne wojny: Epizod VIII” doczekały się już pierwszej zapowiedzi. Z kolei Adam Driver wyznał, że scenariusz filmu jest świetny i przypomina „Imperium kontratakuje”.

Robert Skowronski
Tagi: News Star Wars