27.11.2017 12:19

Czy „Mam tę moc” z „Krainy Lodu” jest plagiatem? Disney został pozwany

Chilijski wokalista Jaime Ciero pozwał Disneya, a także Demi Lovato i Idinę Menzel, ponieważ według niego utwór „Let it Go” jest plagiatem jego piosenki zatytułowanej „Volar”.

Czy „Mam tę moc” z „Krainy Lodu” jest plagiatem? Disney został pozwany
foto: kadr z wideo

Każda z bajek Disneya ma taki utwór, który zapisuje się złotymi zgłoskami w historii filmu - przykładami są „Krąg Życia” z „Króla Lwa”, czy „Kolorowy Wiatr” z „Pocahontas”. Do tego grona niewątpliwie dołączyło „Mam tę moc” z filmu „Kraina Lodu”, które uhonorowane zostało nawet Oscarem. Jednak może się niedługo okazać, że przebój, śpiewany w oryginale przez Idinę Menzel, jest plagiatem.

Wszystko dlatego, że chilijski wokalista Jaime Ciero oskarżył amerykańską korporację z Myszką Miki w logo o plagiat. Według niego, „Mam tę moc” jest kopią jego utworu „Volar” z 2008 roku. Sprawdźcie poniżej, czy kompozycje są do siebie podobne:

A tu dla przypomnienia oskarżone o plagiat „Mam tę moc” wykonane w oryginalnej, angielskiej wersji językowej:

Oprócz Disneya, w pozwie widnieją nazwiska Idiny Menzel, a także Demi Lovato. Obydwie panie wykonywały różne wersje tego utworu. Na razie nie są znane szczegóły pozwu, czy postępowania sądowego. Będziemy informować jak tylko sprawa się rozwinie.

Słyszycie podobieństwo między utworami?

Kamil Kacperski
Tagi: News Disney