Czy „Mam tę moc” z „Krainy Lodu” jest plagiatem? Disney został pozwany

Kamil Kacperski
27.11.2017 12:19
Czy „Mam tę moc” z „Krainy Lodu” jest plagiatem? Disney został pozwany Fot. kadr z wideo

Chilijski wokalista Jaime Ciero pozwał Disneya, a także Demi Lovato i Idinę Menzel, ponieważ według niego utwór „Let it Go” jest plagiatem jego piosenki zatytułowanej „Volar”.

Każda z bajek Disneya ma taki utwór, który zapisuje się złotymi zgłoskami w historii filmu - przykładami są „Krąg Życia” z „Króla Lwa”, czy „Kolorowy Wiatr” z „Pocahontas”. Do tego grona niewątpliwie dołączyło „Mam tę moc” z filmu „Kraina Lodu”, które uhonorowane zostało nawet Oscarem. Jednak może się niedługo okazać, że przebój, śpiewany w oryginale przez Idinę Menzel, jest plagiatem.

Wszystko dlatego, że chilijski wokalista Jaime Ciero oskarżył amerykańską korporację z Myszką Miki w logo o plagiat. Według niego, „Mam tę moc” jest kopią jego utworu „Volar” z 2008 roku. Sprawdźcie poniżej, czy kompozycje są do siebie podobne:

A tu dla przypomnienia oskarżone o plagiat „Mam tę moc” wykonane w oryginalnej, angielskiej wersji językowej:

Oprócz Disneya, w pozwie widnieją nazwiska Idiny Menzel, a także Demi Lovato. Obydwie panie wykonywały różne wersje tego utworu. Na razie nie są znane szczegóły pozwu, czy postępowania sądowego. Będziemy informować jak tylko sprawa się rozwinie.

 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.