30.08.2018 15:52

Czy Loki powróci w „Avengers 4”?

Loki grany przez Toma Hiddlestona, był jedną z pierwszych ofiar Thanosa w „Avengers: Infinity War”. Czy bóg podstępu powróci w 4. części „Avengers”?

Czy Loki powróci w „Avengers 4”?
foto: materiały promocyjne

Loki to jedna z najbardziej złożonych charakterologicznie postaci w całym MCU. Od debiutu w filmie „Thor” nie był bohaterem jednoznacznie negatywnym. Mimo to został głównym antagonistą w 1. części „Avengers”. W końcu odkupił swoje winy w „Thorze: Ragnarok”, ale przez jego intrygi doszło do tytułowej zagłady i Asgard przestał istnieć. Loki nie nacieszył się długo byciem pozytywnym bohaterem, bo na początku „Avengers: Infinity War” zginął z ręki Thanosa.

Czy jest szansa, że przybrany brat Thora powróci w 4. części serii? 

„Avengers 4” - czy Loki powróci?

W „Avengers: Infinity War” zginęło bardzo dużo głównych bohaterów. Loki był jedną z pierwszych ofiar Szalonego Tytana. Próbował zabić złoczyńcę, ale skończył ze złamanym karkiem. Fani postaci nie mogli przeżyć nagłej śmierci Asgardczyka, więc w sieci pojawiło się kilka teorii, zakładających, że bóg oszustwa symulował swoją śmierć, by triumfalnie powrócić w „Avengers 4”. We wcześniejszych filmach Marvel Studios Loki stosował już podobne sztuczki. 

Trudno jednak sobie wyobrazić, żeby twórcy ponownie posłużyli się tym samym chwytem. Oczywiście większość herosów wymazanych z istnienia powróci do świata żywych, ale przypadek Lokiego jest trochę inny. Bohaterowie, którzy rozpłynęli się w powietrzu, zostali zabici za pomocą Rękawicy Nieskończoności. Lokiego Thanos pozbawił życia własnoręcznie. Podobnie było w przypadku Gamory, ale trzeba wziąć pod uwagę okoliczności jej śmierci

Pomijając dość przekonujące, ale raczej mające nie wiele wspólnego z prawdą teorie o podszywaniu się pod Bruce'a Bannera, na chwilę obecną Loki wydaje się tą postacią, która nie pojawi się w kolejnej części „Avengers”. Twórcy potwierdzili, że z niektórymi bohaterami pożegnamy się na dobre. Chyba że superbohaterowie, rzeczywiście posłużą się podróżami w czasie, by zniweczyć plany Thanosa. Wtedy istnieje szansa, że do początkowej sceny z „Avengers: Infinity War” nigdy nie dojdzie i Loki powróci do życia. 

Jak potoczą się losy filmowego Lokiego? Przekonamy się w maju 2019 roku, kiedy film „Avengers 4” wejdzie na ekrany kin. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Avengers Tom Hiddleston Loki Avengers 4