Czy Marvel Studios pracuje nad filmem o Avengers z alternatywnego świata?

27.05.2019 13:33
1 Fot. kadr z komiksu Ultimates vol 2 #1

Według najnowszych plotek jednym z nadchodzących filmów Marvel Studios ma być adaptacja przygód grupy Ultimates - alternatywnej wersji Avengers. Czy przewidywania się potwierdzą?

Zakończenie filmu "Avengers: Endgame" dało twórcom spore pole do popisu w przyszłości. Wątki najsłynniejszych herosów MCU zostały domknięte, wprowadzono ideę multiwersum, a co za tym idzie, zasugerowano, że niedługo na dużym ekranie możemy zobaczyć debiut mniej popularnych postaci z komiksów Marvela. Według najnowszych doniesień, przedstawiciele Marvel Studios mają w planach film o grupie Ultimates.

Ultimates - nowa wersja Avengers?

Informacja po raz pierwszy pojawiła się na portalu HN Entertainment. Na razie nie została potwierdzona. Nie zdradzono też szczegółów, dotyczących filmu na podstawie komiksów o tej grupie. Wiele elementów MCU wskazuje jednak, że niebawem rzeczywiście zobaczymy filmową wersję Ultimates. Nie chodzi jednak o oryginalną drużynę, która zadebiutowała w alternatywnym wymiarze Earth-1610, która była swoistą próbą zrebootowania komiksowych Avengers. Pierwsi Ultimates to dość spore źródło inspiracji dla twórców filmów Marvel Studios. Całkiem możliwe, że w Fazie Czwartej, filmowcy będą czerpać ze stosunkowo nowej wersji Ultimates.

1 Fot. kadr z komiksu Ultimates vol 2 #1
Przeczytaj także

Ultimates - kim są członkowie drużyny?

Druga drużyna o tej nazwie zadebiutowała w roku 2015 i została utworzona przez Kapitan Marvel, po tym, jak doszło do połączenia alternatywnych wymiarów z kanonicznym światem Earth-616. Team działa na zasadzie Avengers, ale zamiast przebywać na Ziemi, podróżuje przez wszechświat w poszukiwaniu złoczyńców i zagrożeń. Oprócz Danvers w skład grupy wchodzą Black Panther, Spectrum, Black Marvel i Ms. America. Kapitan Marvel i Black Panther są obecnie ważnymi bohaterami MCU. To, że zastąpią Kapitana Amerykę i Iron Mana nie ma żadnych wątpliwości. Spectrum, czyli Monica Reambeu w pewnym sensie pojawiła się "Kapitan Marvel". To córka przyjaciółki Carol Danvers, która w przyszłości chciała pójść w ślady swojej przyszywanej cioci. Biorąc pod uwagę, że od wydarzeń z "Kapitan Marvel" do zakończenia Endgame minęło prawie 30 lat, nie wykluczone, że wkrótce zobaczymy dorosłą Monicę, która podobnie jak jej komiksowy odpowiednik posiadła nadludzkie moce i została superbohaterką. Do MCU należałby jeszcze wprowadzić Blue Marvela - potężnego superherosa, który ma moce niczym Superman oraz Americę Chavez - pochodzą z alternatywnego wymiaru kobiecą wersję Kapitana Ameryki.

"Ultimates" - kiedy premiera?

Biorąc pod uwagę, że "Ultimates" to na razie jedynie plotka, trudno przewidywać, kiedy film trafi na kinowy ekran. Można bazować jedynie na kolejnych niepotwierdzonych informacjach, w według których "Avengers 5" zadebiutuje w 2024 roku. W najbliższej przyszłości w kinach pojawi się "Spider-Man: Far From Home". Premiera produkcji już 5 lipca 2019 roku. Kolejne tytuły w kolejce na duży ekran to między innymi "Doktor Strange 2", "Black Panther 2", "The Eternals", "Black Widow", "Shang-Chi" oraz "Strażnicy Galaktyki 3".

Zobacz też: Marvel Studios zapowiada, że przyszłość MCU to superbohaterki i postacie LBGTQ

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.