Czy Michael B. Jordan zastąpi Henry'ego Cavilla w roli Supermana?

Sergiusz Kurczuk
13.09.2018 11:03
Czy Michael B. Jordan zastąpi Henry'ego Cavilla w roli Supermana? Fot. kadr z filmu Black Panther

Podobno Warner Bros. ma już na oku aktora na miejsce Henry'ego Cavilla, którzy rzekomo zrezygnował z roli Supermana. Chodzi o Michaela B. Jordana znanego z serii „Creed” i filmu „Black Panther”.  

Fanami filmów DCEU wstrząsnęła informacja dotycząca rezygnacji Henry'ego Cavilla z roli Człowieka ze Stali. Na razie nie potwierdzono oficjalnie tych rewelacji. Agentka gwiazdora twierdzi, że to nieprawda, ale studio Warner Bros. wydało dość dwuznaczne oświadczenie w tej sprawie. Oliwy do ognia dolał Cavill, który opublikował dziwne wideo na Instagramie. Pojawiły się nowe informacje, dotyczące potencjalnego zastępcy aktora. Ma nim być Michael B. Jordan

Michael B. Jordan zostanie nowym Supermanem?

Według informacji podanych przez serwis Deadline Warner Bros. rozważa angaż gwiazdy serii „Creed” i filmu „Black Panther” do roli Supermana. Jeśli plotki o rezygnacji Cavilla są prawdziwe, to świat DCEU drastycznie zmieni swoje oblicze. Tym bardziej że prawdopodobnie Ben Affleck nie wystąpi już jako Batman. Jeśli z ekranu znikną dwie najważniejsze postacie uniwersum, twórcy kinowego świata DC będą musieli zmienić koncepcję kolejnych filmów na podstawie komiksów. Według jednej z informacji podanych przez The Hollywood Reporter, DCEU ma przejść metamorfozę. Na pierwszy plan ma się wybić postać Supergirl. Clark Kent też się pojawi, ale będzie pełnił mniejszą rolę. Akcja historii o superbohaterce ma ukazywać jej początki, więc Supermana zagra inny, młodszy aktor. Ma nim być właśnie Michael B. Jordan. 

Aktor zyskał popularność dzięki udziałowi w spin-offie serii „Rocky”. Chodzi o dwie części „Creeda”, w których Jordan zagrał młodego boksera trenowanego przez Rocky'ego Balboę. Nie można też zapomnieć o roli głównego antagonisty w filmie Marvel Studios „Black Panther”. Aktor wystąpił w nim jako Killmonger i dla wielu fanów MCU, był to jeden z lepszych czarnych charakterów w historii adaptacji komiksów Domu Pomysłów. 

Czy Superman może być czarnoskóry?

Co ciekawe, kilka dni przed informacją o rzekomej rezygnacji Cavilla, popularność zdobyły fotografie autorstwa Jonathana Belle. Fan Supermana postanowił założyć ikoniczny kostium i zaprezentować światu, jak wyglądałby czarnoskóry Człowiek ze Stali. 

Fani komiksów DC nie powinni być zdziwieni decyzją Warner Bros. (o ile w ogóle jest prawdziwa). W komiksach wydawnictwa pojawiło się wiele wersji Supermana o ciemnej karnacji. Komiksowe uniwersum składa się z wielu alternatywnych światów, które odbiegają od tego, w którym rozgrywają się główne przygody superherosów. Najsłynniejszym jest Calvin Ellis (Kalel) pochodzący z Earth-23, który pełni rolę prezydenta Stanów Zjednoczonych. 

9 Fot. foto: Action Comics vol. 2 #9

Do tej pory w filmowych i serialowych adaptacjach widzieliśmy już kilku białych Clarków Kentów. Nic nie stoi na przeszkodzie, by odejść już od klasycznego wyglądu Supermana i zaprezentować nową wersję tego bohatera, jednocześnie robiąc ukłon w stronę czarnoskórych fanów. Należy pamiętać, że filmowe adaptacje, nie są odzwierciedleniem komiksów w skali 1:1 tylko zupełnie nowym, alternatywnym uniwersum, w którym pewne szczegóły znacznie się różnią od komiksowego pierwowzoru. 

Czy Michael B. Jordan pasowałby do roli Supermana? Na razie musimy poczekać na oficjalne stanowisko Warner Bros. w sprawie Henry'ego Cavilla. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.