Czy Peter Quill powróci w „Avengers 4”?

Olga Konarzycka
22.08.2018 15:49
Czy Peter Quill powróci w „Avengers 4”? Fot. kadr z trailera „Avengers: Infinity War”

Star Lord dał się poznać fanom produkcji Marvela jako jeden ze Strażników Galaktyki. Czy postać pojawi się w kolejnej odsłonie serii „Avengers”?

UWAGA! Artykuł zawiera SPOJLERY dotyczące fabuły „Avengers: Infinity War”.

Finałowa scena „Avengers: Infinity War” z pewnością niejednego widza wprawiła w osłupienie. Pod koniec filmu Thanos za pomocą jednego pstryknięcia zdecydował się zakończyć istnienie niemalże połowy wszechświata. W tym niechlubnym gronie znalazło się również wielu superbohaterów walczących o losy świata w tym większość Strażników Galaktyki m.in córka okrutnego tytana, Gamora oraz Peter Quill. Przetrać udało się jedynie garstce oryginalnych Avengersów.

Jednak jak powszechnie wiadomo znani w komiksów herosi lubią powracać zza grobu. Czy to oznacza, że Star-Lorda jednak zobaczymy w „Avengers”?

Czy Peter Quill pojawi się w „Avengers 4”?

Chociaż jeszcze niedawno losy bohaterów, którzy rozpłynęli się w powietrzu przez Rękawicę Niekończoności Thanosa nie był znany, w internecie pojawia się coraz więcej teorii na temat losów bohaterów i  prawdopodobnych scenariuszy kolejnej części przygód Avengersów. I chociaż „Infinity War” zakończyło się spektakularnym cliffhangerem, wiele wskazuje na to, że część postaci powróci w planowanej na 2019 roku kolejnej odsłonie serii. W coraz jaśniejszych barwach malują się również losy granego przez Chrisa Pratta, Petera Quilla aka Star-Lorda. Lider Strażników Galaktyki po swoim nieodpowiedzialnym zachowaniu w finałowej bitwie z Thanosem przez wielu przedstawiany był jako winnego śmierci poległych herosów. Ostatecznie jego działania połączone z wieloma błędami innych walczących superbohaterów doprowadziły do śmierci większość Avengersów, w tym również Quilla.

Jednak wcielająca się w Shuri, siostrę Black Panthera aktorka Letitia Wright mogła przez całkowity przypadek zaspoilerować powrót Star-Lorda. Podczas londyńskiego Comic-Conu aktorka opowiedziała o pracy na planie z Chrisem Prattem. Jednak odgrywane przez nich postaci w ostatniej części produkcji Marvela nigdy nie spotkały się na ekranie. Podczas, gdy Peter wraz z m.in Spider-Manem, Doktorem Strangem  i Iron Manem walczył z Thanosem w kosmicznej bitwie, Shuri pozostawała na ziemi i próbowała wydzielić Kamień Umysłu z głowy Visiona. Czy więc wypowiedź Letiti Wright może oznaczać, że dwójka bohaterów spotka się w „Avengers 4”?

„Strażnicy Galaktyki 3” - czy w filmie zobaczymy Petera Quilla?

W związku z planowanymi pracami nad trzecią częścią „Strażników Galaktyki” istnieje duże prawdopodobieństwo, że bohaterowie zgładzeni przez Thanosa powrócą na ekrany. No chyba, że producenci filmu planują znacząco rozwinąć wątek Rocketa, bowiem tylko on zdołał przeżyć „Avengers: Infinity War”. Wszystko więc wskazuje na to, że w „Strażnikach Galaktyki vol. 3” pojawią się postacie występujące w serii od samego jej początku - w tym również Petera Quilla.

„Strażnicy Galaktyki 3” - James Gunn zwolniony przez Marvela

W lipcu 2018 roku pojawiła się informacja, że James Gunn nie wyreżyseruje trzeciej części przygód Strażników Galaktyki. Twórca odpowiedzialny również za scenariusze dotychczasowych odsłon serii został zwolniony przez władze Marvela po tym, gdy światło dzienne ujrzały jego obraźliwe tweety sprzed kilku lat. I chociaż wielu było zszkokowanych żartami reżysera, a senator Ted Cruz zażądał nawet postawienia go przed sądem, wielu zdecydowało się stanąć po stornie Gunna.Filmowca bronili nie tylko wierni fani, ale również wcielający się w Strażników Galaktyki aktorzy- stanowisko w tej sprawie zajęli m.in Chris Pratt, Zoe Saldana oraz Dave Bautista, który zagroził nawet odejściem z filmu, jeżeli kolejni twórcy nie wykorzystają scenariusza Jamesa Gunna.

Co sądzicie o kolejnych odsłonach „Avengers” oraz „Strażników Galaktyki”? Czy bohaterowie zgładzeni przez Thanosa, w tym Peter Quill, mają szanse na powrót?

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.