18.01.2019 14:17

Czy Polak zagra w "Gwiezdnych wojnach"? Wystąpił już w "Grze o tron"

Paweł Sakowski miał już okazję wystąpić w "Wikingach" i 8. sezonie "Gry o tron". Okazuje się, że aktor ma propozycję na wystąpienie w kolejnych zagranicznych produkcjach. 

Czy Polak zagra w "Gwiezdnych wojnach"? Wystąpił już w "Grze o tron"
foto: Wojciech Olszanka/Dzien Dobry TVN/East News

O Pawle Sakowskim zrobiło się głośno, gdy aktor poinformował, że wystąpi w 8. sezonie "Gry o tron". Mężczyzna spędził na planie łącznie 12 dni i będziemy go mogli zobaczyć w 3 odcinkach finałowego sezonu hitowej produkcji HBO. Okazuje się, że jest to jedynie początek jego przygody z zagranicznymi produkcjami. Sakowski w wywiadzie z tygodnikiem "Wprost" zdradził, że już dostał propozycję udziału w filmach LucasStudios.

Oznacza to, że Sakowskiego moglibyśmy zobaczyć w "Gwiezdnych wojnach" lub "Indianie Jonesie", ponieważ właśnie te filmy obecnie powstają pod egidą firmy założonej przez George'a Lucasa. Aktor nie chciał potwierdzić, o który konkretnie projekt chodzi:

"

Mogę jedynie powiedzieć, że faktycznie pojawiły się propozycje i była rozmowa z przedstawicielem LucasStudio. "

Polak wystąpi w Gwiezdnych wojnach?

Gdyby Sakowski faktycznie wystąpił w którejś ze wspomnianych produkcji, to oznaczałoby, że stanie się pierwszym Polakiem, który ma szansę zagrać w kultowych filmowych serii. Przypomnijmy, że IX część "Gwiezdnych wojen" trafi do kin jeszcze w grudniu 2019 roku, natomiast 5. część "Indiany Jonesa" ma według planów zagościć na naszych ekranach w 2021 roku. 

Co spowodowało, że Sakowski dostaje propozycje dołączenia do obsady tak ogromnych produkcji? Według niego jest to umiejętność przyswajania wielu akcentów w języku angielskim - gdy aktor jest w Irlandii, potrafi mówić jak Irlandczyk, w Bostonie brzmi bostońsko, a w Nowym Jorku można go pomylić z rodowitym Nowojorczykiem:

"

Polscy aktorzy zwykle grają w międzynarodowych produkcjach Słowian, ponieważ w ich mowie słychać słowiański akcent, w moim przypadku jest nieco inaczej. "

Gra o tron sezon 8 - kiedy premiera?

Sakowskiego na pewno będziemy mogli zobaczyć w 8. sezonie "Gry o tron", którego emisja rozpocznie się w Polsce od 15 kwietnia 2019 roku. Serial będzie dostępny na antenie HBO oraz w serwisie streamingowym HBO Go. 

Kamil Kacperski
Tagi: News Gra o tron Star Wars