22.10.2018 15:33

Czy Quicksilver powróci w "Avengers 4"?

Czy w "Avengers 4" zobaczymy zmartwychwstanie Quicksilvera? Aktor Arron Taylor-Johnson skomentował domysły fanów.

Czy Quicksilver powróci w "Avengers 4"?
foto: kadr z filmu Avengers: Age of Ultron

Oczekiwanie na film "Avengers 4" powoduje nie tylko chęć zobaczenia kolejnego filmu od Marvel Studios, ale przede wszystkim pragnienie poznania dalszych losów bohaterów, które zginęły w finale "Infinity War". Cliffhanger nie daje spać po nocach milionom widzów na całym świecie, ale wśród nich są również osoby, czekające znacznie dłużej na powrót postaci, o której być może niektóre osoby zdążyły już zapomnieć. Chodzi o Quicksilera granego przez Arrona Taylora-Johnsona. Bohater zginął pod koniec "Age of Ultron".

"Avengers 4" - czy Quicksilver rzeczywiście powróci w nowym filmie Marvela?

Fani szybkonogiego brata Scarlet Witch od dawna zastanawiali się, czy superbohater dostanie jeszcze szansę na powrót na duży ekran. Zakończenie "Infinity War" dało im nową nadzieję, którą tylko podsyciły pogłoski mówiące o obecności Taylora-Johnsona na planie "Avengers 4" w Atlancie. Najpopularniejsza teoria głosi, że pozostali przy życiu herosi będą musieli cofnąć się w czasie (prawdopodobnie za pomocą Quantum Realm), by odwrócić efekt pstryknięcia Thanosa. Skoro mają przywrócić do życia wymazanych z istnienia bohaterów, czemu wśród nich ma się nie znaleźć Quicksilver?

Aktor w wywiadzie z Metro U.K. został zapytany o powrót do MCU. Zakończył ten wątek w wymijający sposób. Stwierdził, że to nie czas, by o tym rozmawiać. Oczywistością jest, że żadna z gwiazd produkcji Marvel Studios nie może zdradzić, co wydarzy się w "Avengers 4". Do premiery filmu zostało kilka miesięcy, ale nawet sami reżyserowie dają niejasne informacje o fabule i tytule oraz utrzymują, że akcja zapowiedzianych solowych produkcji o kolejnych herosach, będzie rozgrywać się przed wydarzeniami z "Infinity War". 

Istnieje też teoria, według której główni bohaterowie "Avengers 4" przeniosą się do alternatywnego uniwersum, w którym losy świata potoczyły się zupełnie inaczej i Quicksilver nadal żyje. Ta opcja ma być również kluczem do wprowadzenia do MCU postaci należących do niedawna do studia Fox, których prawa wykupił Disney.

"Avengers 4" - kiedy premiera?

Odpowiedzi na mnogość pytań dotyczących filmu "Avengers 4" pojawią się dopiero po premierze filmu braci Russo. Kolejna produkcja Marvel Studios trafi do kin pod koniec kwietnia 2019 roku. Kilka tygodni wcześniej na dużym ekranie zadebiutuje nowa bohaterka - Kapitan Marvel.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Avengers Marvel Avengers 4 Scarlet Witch