Czy R2-D2 i C-3PO wystąpią w filmie „Han Solo: Gwiezdne Wojny – historie”?

Sergiusz Kurczuk
12.04.2018 11:10
Czy R2-D2 i C-3PO wystąpią w filmie „Han Solo: Gwiezdne Wojny – historie”? Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Imperium Kontratakuje

Droidy wystąpiły we wszystkich filmach dziejących się w uniwersum „Star Wars”. Czy w historii o młodym Hanie Solo też je zobaczymy? 

W drugim spin-offie „Gwiezdnych Wojen” poznamy przeszłość Hana Solo. W filmie oprócz młodej wersji kosmicznego awanturnika (Alden Ehrenreich) zobaczymy kilka nowych postaci, ale powrócą również dobrze znani bohaterowie, między innymi Chewbacca (Joonas Suotamo) oraz Lando Calrissian (Donald Glover). Fani „Star Wars” zachodzą w głowę, czy w produkcji reżyserii Rona Howarda zobaczymy R2-D2 i C-3PO. Do tej pory nie było filmu dziejącego się dawno, dawno temu w odległej galaktyce, w którym zabrakłoby pary droidów. W nowej trylogii odgrywają co prawda mniej znaczące role niż w poprzednich filmach, ale ich nie zabrakło. Nawet w spin-offie „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie” Artoo i Threepio pojawili się na ekranie. Czy „Han Solo: Gwiezdne Wojny – historie” przerwie tę tradycję?

„Han Solo: Gwiezdne Wojny – historie” RD-D2 i C-3PO w występach gościnnych?

Fabuła filmu Rona Howarda skupia się na szemranej przeszłości Hana Solo, a każdy fan „Gwiezdnych Wojen” wie, że Han poznał RD-D2 i C-3PO tego samego dnia, co Luke'a Skywalkera i Bena Kenobiego. Poza tym do załogi przemytnika należy robot - L3-37 (Phoebe Waller-Bridge). Ale czy na wytęp droidów naprawdę nie ma żadnych szans? Miłośnicy „Star Wars” mają teorie, które wpasowują RD-D2 i C-3PO w akcję filmu „Han Solo: Gwiezdne Wojny – historie”. 

Do historii przeszło już zdanie wypowiedziane przez Hana na temat szybkości Sokoła Millenium. W „Nowej nadziei” informuje swoich pasażerów, że statek jest w stanie pokonać trasę na Kessel w 12 parseków, do czego pojawiło się odniesienie w „Przebudzeniu Mocy”. Ten moment prawdopodobnie zobaczymy w spin-offie. Jednak nazwa kopalnianej planety po raz pierwszy pada z syntezatora mowy C-3PO. Po wydarzeniach z prequeli, droid trafił na kilkunastoletnią służbę do senatora Baila Organy. W serialu „Star Wars: Rebelianci” pokazano, że Artoo i Threepio brali udział w wielu operacjach Sojuszu Rebeliantów. Być może Han wyruszy na Kessel i spotka tam Rebeliantów oraz droidy. 

Istnieje też teoria, że Han zostanie przedstawiony podobnie, jak w nieobowiązującym już kanonie Expanded Universe, gdzie został ukazany jako kadet Akademii Imperialnej. Szybko zauważył jednak, że bycie sługusem Imperatora nie jest mu po drodze i został przemytnikiem, przy okazji ratując życie Chewiemu. Ze zwiastunów filmu wynika, że na ekranie zobaczymy podobną historię. Jeśli tak się stanie, być może po raz pierwszy zobaczymy miejsce szkolenia wojsk Imperium. W scenie na terenie ośrodka mógłby się pojawić emisariusz Sojuszu Rebeliantów a wraz z nim wysłani przez Organę RD-D2 i C-3PO. 

Najprostszym rozwiązaniem jest jednak zwyczajny występ gościnny. Droidy mogą przecież znaleźć się w tle, jako zwyczajny Easter egg. Fani już wypatrzyli postacie z „Łotra 1.”, które zaliczą cameo w historii o Hanie Solo. W końcu główny bohater jest przemytnikiem odwiedzającym najdalsze zakątki galaktyki. Nic nie stoi na przeszkodzie, by akurat znalazł się w miejscu, gdzie akurat w tle przechadzają się Artoo i Threepio. 

Czy któreś z tych przypuszczeń okaże się prawdziwe? Przekonamy się już 25 maja 2018 roku, kiedy film wejdzie na ekrany kin. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.