Czy Spider-Man powróci w „Avengers 4”?

Kamil Kacperski
21.08.2018 15:11
Czy Spider-Man powróci w „Avengers 4”? Fot. kadr z wideo

Spider-Man to klasyczna postać Marvela, która przez lata znajdowała się w logo giganta komiksowego. Czy bohater powróci w nadchodzącym filmie „Avengers 4”?

UWAGA! Artykuł zawiera POWAŻNE spoilery dotyczące fabuły „Avengers: Infinity War”
Finał „Avengers: Infinity War” przedstawił nam śmierć bardzo ważnych bohaterów, takich jak Doktor Strange, Black Panther, czy większość Strażników Galaktyki. Żadna z nich nie bolała jednak tak bardzo, jak scena, w której Peter Parker pożegnał się z Iron Manem. Obydwaj aktorzy dali z siebie wszystko, a efekt końcowy wycisnął niejedną łzę z widowni zebranej na salach kinowych.

Jednak żyjemy w takich czasach, że ogromną ilość informacji o filmie otrzymujemy jeszcze przed premierą. Jest to ogromny problem, zwłaszcza dla tak zaskakującej produkcji jak „Avengers: Infinity War” - nie zdradzenie wszystkich sekretów staje się prawdziwym wyzwaniem. Dlatego wielka szkoda, że na kilka miesięcy przed premierą 19. filmu MCU dowiedzieliśmy się, że Tom Holland podpisał kontrakt na 6 filmów, czyli „Civil War”, „Spider-Man: Homecoming”, „Avengers: Infinity War”, a także „Avengers 4”, „Spider-Man: Far From Home” i niezatytułowane zwieńczenie jego solowej trylogii.

Czy Spider-Man pojawi się w Avengers 4?

W materiale udostępnionym na kanale Wired, w którym bracia Russo opisują wszystkich bohaterów „Infinity War”, fragment poświęcony T’Challi nie pozostawia wątpliwości – Black Panther zdecydowanie powróci, by pomóc oryginalnym Avengerom ostatecznie pokonać zło. Jaki los czeka na Pajączka? Cóż, tego dokładnie nie wiemy - w tym samym wywiadzie twórcy skupili się raczej na tym, że byli bardzo podekscytowani możliwością pokazania tej klasycznej postaci na dużym ekranie.

Wspomnieli również o tym, że relacja mentor - uczeń, która zawiązała się między Spider-Manem a Iron Manem, znalazła swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Reżyserowie zdradzili, że Robert Downey Junior bardzo pomagał Tomowi Hollandowi w radzeniu sobie z presją, która ciąży na aktorach wcielających się w tak bardzo znane i kochane postaci. Bracia Russo bardzo docenili relację, która wytworzyła się między mężczyznami.

SpiderManIronManHP2 Fot. foto: kadr z wideo

Avengers 4 - kiedy premiera?

Spider-Man powróci w swoim solowym filmie o podtytule „Far From Home”. W filmie głównym przeciwnikiem Pajączka ma zostać Mysterio, w którego rzekomo wcieli się Jake Gyllenhaal, jednak na razie nie ujawniono żadnych oficjalnych informacji. Sequel „Homecoming” pojawi się w kinach 5 lipca 2019 roku. Zanim jednak zobaczymy samotnego Spider-Mana, do kin w kwietniu 2019 roku trafi „Avengers 4”.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.