Czy Sven z "Krainy lodu" jest tak naprawdę umierającą samicą?

08.07.2019 11:58
Czy Sven z "Krainy lodu" jest tak naprawdę umierającą samicą? Fot. kadr z filmu Kraina lodu

Renifer Sven to jeden z głównych bohaterów filmu Disneya "Kraina lodu". Okazuje się, że z naukowego punktu widzenia, zwierzak prezentuje się w zupełnie innym świetle.

Chociaż Disney słynie z wielu różnych animacji, które przeszły do historii kinematografii, jednak żadna nie odniosła chyba tak wielkiego sukcesu, jak "Kraina lodu". Chociaż od jej premiery minęło ponad 6 lat, wciąż cieszy się uznaniem wśród kolejnych głównie młodych widzów. Wśród bohaterów nie mogło zabraknąć uroczego zwierzaka. W "Krainie lodu" tę funkcję pełni poczciwy renifer Sven. Okazuje się, że w rzeczywistości postać ma o wiele mroczniejszy wydźwięk niż się wszystkim wydawało.

"Kraina lodu" - Sven jest samicą?

Na Reddicie pojawiła się kolejna teoria fanów. Tym razem dotycząca hitu Disneya. Według użytkownika posługującego się nickiem TarantulaPets, Sven musi być samicą renifera. Wskazuje na to szereg cech wykazywanych przez te zwierzęta w prawdziwym świecie. Najważniejszą z nich jest fakt, że parzystokopytny przedstawiciel fauny terenów arktycznych nosi poroże. Akcja filmu rozgrywa się w lipcu. W tym okresie rogami mogą pochwalić się tylko samice reniferów. Samce zrzucają poroże w połowie grudnia, młodsze osobniki w połowie wiosny.

Disney co prawda nie zdradził, jakiej płci jest Sven, ale jego imię sugeruje samca. Nawet jeśli jakimś cudem reniferowi udałoby się nosić rogi w lecie, byłby u kresu swoich dni, bo samce na wolności dożywają zazwyczaj 5 roku życia. Wynika to z dość agresywnego zachowania zwierząt, które często giną w walkach. Niektórym udaje się dożyć 10 lat. Samice żyją o wiele dłużej, bo w ich przypadku średnia długość życia wynosi 15 lat. Biorąc pod uwagę, że Kristoff zna Svena od dziecka, sugeruje, że bez względu na płeć renifer z naukowego punktu widzenia, powinien niedługo umrzeć.

Przeczytaj także

"Kraina Lodu 2" - kiedy premiera?

Oczywiście internetowa teoria jest jedynie ciekawostką odnoszącą się do zwierząt w prawdziwym życiu. Nierealistyczne podejście do zwierzaków w filmach Disneya jest nagminne i czepianie się takich szczegółów zwyczajnie w świecie nie ma sensu. Szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę magiczne moce, którymi posługuje się jedna z bohaterek i fakt, że protagonistom towarzyszy ożywiony bałwanek. Bez względu na krótkie życie prawdziwych reniferów, Sven oraz reszta znanych i lubianych postaci powróci w nadchodzącej 2. części "Krainy Lodu". Kontynuacja trafi do kin już 22 listopada 2019 roku.

Zobacz też: Czy bałwanek Olaf z „Krainy lodu” używa wulgaryzmów?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.