Czy Thor był winny zwycięstwa Thanosa w "Avengers: Infinity War"?

Sergiusz Kurczuk
06.11.2018 14:56
Czy Thor był winny zwycięstwa Thanosa w "Avengers: Infinity War"? Fot. kadr z filmu Avengers: Infinity War

Okazuje się, że błąd boga piorunów w filmie "Thor: Ragnarok" mógł przyczynić się do sukcesu Thanosa.

Po obejrzeniu filmu "Avengers: infinity War" wielu fanów jednogłośnie stwierdziło, że cała wina za wymazanie z istnienia połowy wszechświata spoczywa na barkach Star-Lorda. Quill zaślepiony emocjami zaprzepaścił szansę pozbawienia Szalonego Tytana Rękawicy Nieskończoności. Okazuje się jednak, że przywódca Strażników Galaktyki nie był jedynym herosem, który z powodu głupiego błędu doprowadził do tragicznego w skutkach pstryknięcia Thanosa.

"Avengers: Infinity War" - czy Thor był winny zwycięstwa Thanosa?

Fani filmów Marvel Studios analizują produkcje o superbohaterach klatka po klatce. Robią to nie tylko, by wyłapać Easter eggi, ale również, żeby znaleźć ukryte przez twórców z pozoru nic nieznaczące elementy, które mają wpływ na fabułę innych tytułów dziejących się w MCU. Wśród miłośników filmów o herosach Marvela pojawiło się ciekawe spostrzeżenie, które może zmienić postrzeganie Thora. Jeden z użytkowników Reddita zauważył, że Thor ponosi dużą winę, w przypadku zwycięstwa Thanosa.

W filmie "Thor: Ragnarok" tytułowy bohater tworzy grupę Revengers, której zadaniem jest uciec z planety Sakaar i trafić do Asgardu. Po przejęciu odpowiedniego statku Valkyrie zasugerowała dłuższą drogę, prowadzącą przez planetę Xandar, gdzie drużyna mogłaby zatankować pojazd. Thor był jednak nieugięty i wybrał szybszą, lecz o wiele bardziej niebezpieczną drogę przez czarną dziurę znaną jako Odbyt Szatana. Dzięki temu udało się (częściowo) powstrzymać Helę.

Gdyby jednak syn Odyna posłuchał się Valkyrie, nie doszłoby do wielu tragicznych wydarzeń. Pod koniec "Ragnarok" statek Thanosa atakuje pojazd uciekinierów z Asgardu. W pierwszej scenie "Infinity War" słudzy Tytana zabijają połowę załogi, a Thanos pozbawia życia Lokiego, zabierając mu wykradziony z ojczyzny Tesseract. Podczas ataku w Rękawicy Nieskończoności pobłyskuje już Kamień Mocy. To oznacza, że pierwszym celem ataku Thanosa, była planeta Xandar, na której Strażnicy Galaktyki ukryli klejnot przed zakusami złych sił.

Jeśli Thor wybrałby dłuższą drogę do Asgardu, miałby szanse odeprzeć atak Tytana wraz z członkami Nova Corps. Thanos nie zdobyłby Kamienia i nie byłby w stanie zaatakować Ziemi. Odinson mógłby natomiast poprosić członków Nova Corps o pomoc w walce z Helą. Prawdopodobnie bogini śmierci mogła zostać pokonana w taki sposób,by przy okazji nie doszłoby do zniszczenia Asgardu. Thor wybrał jednak inaczej, co w finale doprowadziło do pozbawienia życia połowy populacji wszechświata.

"Avengers 4" - kiedy premiera?

Na razie film owiany jest tajemnicą i na jego temat wiadomo naprawdę niewiele. Produkcja trafi na ekran już niebawem, bo pod koniec kwietnia 2019 roku. Chociaż do premiery dzieli nas kilka miesięcy, do tej pory nie zaprezentowano zwiastuna, ani nawet plakatu. Najnowsze informacje potwierdzają jednak, że pierwszy trailer zobaczymy jeszcze w roku 2018. Czy herosom uda się cofnąć szkody wyrządzone przez Thanosa? Dowiemy się za jakiś czas. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.