Czy "Tyler Rake: Ocalenie" doczeka się kontynuacji? Twórcy skomentowali tę kwestię

28.04.2020 13:17
Czy "Tyler Rake: Ocalenie" doczeka się kontynuacji? Twórcy skomentowali tę kwestię Fot. materiały prasowe Netflix

Nowy film akcji od Netfliksa cieszy się dużą popularnością. Czy są szanse na sequel? W tej kwestii wypowiedzieli się twórcy produkcji.

"Tyler Rake: Ocalenie" to najnowszy film akcji od platformy Netflix. Chris Hemsworth wcielił się tutaj w tytułowego najemnika, który walczy na ulicach Bangladeszu o życie młodego chłopca. Czy film doczeka się kolejnej odsłony w formie sequela? A może czeka nas prequel? Twórcy filmy skomentowali tę kwestię.

Czy "Tyler Rake: Ocalenie" doczeka się kontynuacji? 

Reżyser filmu Sam Hargrave oraz odpowiedzialny za scenariusz i produkcję Joe Russo udzielili ostatnio dość obszernego wywiadu, gdzie poruszyli kwestię ewentualnego obrócenia "Ocalenia" we franczyzę. Jeśli powstałaby kolejna odsłona - a twórcy jasno zaznaczyli, że taka opcja wchodzi w grę - to byłby to sequel, czy prequel? 

Zobacz też: "Tyler Rake: Ocalenie" - Chris Hemsworth wciąż w formie. Recenzja nowego filmu braci Russo 

Postacią, która choć nie widniała długo na ekranie, a jednak przykuła uwagę widzów, jest Gaspar, w którego wcielił się David Harbour. Bohater dzielił wspólną przeszłość z Rakiem, co zostało dobitnie pokreślone. I choć wiemy, że kryje się za tym jakaś dłuższa historia, nie otrzymaliśmy szerszego rozwinięcia ich relacji. I to właśnie na nią miałby zostać położony główny nacisk ewentualnej kontynuacji. W wywiadzie Sam Hargrave zwrócił uwagę na fakt, że kontekst wspólnej historii użyty został jako siła napędowa do sekwencji walki, jaka rozegrała się między bohaterami.

Uznaliśmy, że w tym momencie konieczne jest uzasadnienie użycia siły przez Oviego. Postawiliśmy więc Rake'a w sytuacji zagrożenia. Dyskutowaliśmy o tym, jak Gaspar pokona Tylera. Rozmawialiśmy o tym i powstało backstory - uwaga na potencjalne spoilery do sequela lub prequela, jeśli Netfliksowi spodoba się film - o dwóch gościach, którzy byli wspólnie szkoleni i spędzili ze sobą dużo czasu w wojsku, a nawet poza nim w prywatnym sektorze wojskowym. Ich umiejętności są sobie równe, jednak obaj obrali inne ścieżki. Można powiedzieć, że Gaspar stał się tutejszy. Znalazł sposób na życie w Bangladeszu i tam też pozostał, a Rake poszedł inną drogą. [...]

Reżyser przyznał ostatecznie, że widziałby możliwość stworzenia prequela traktującego o wspólnych losach Rake'a i Gaspara. 

Ma to duży potencjał, jest interesujące. I znowu, piękno dwuznacznego zakończenia polega na tym, że można obrać wiele różnych ścieżek. Niezależnie od tego, jak spojrzysz na oś czasu, są to bardzo ciekawe historie. 

Zobacz też: Top 30 - najlepsze filmy akcji trzymające w napięciu

Joe Russo okazał się z kolei bardziej przychylny sequelowi, choć i prequel wchodzi w grę. Podkreślił, że między Chrisem i Davidem czuć było fantastyczną chemię, a Harbour kradnie każdą scenę, w której się pojawia. Zatem, zgodnie ze słowami producenta i scenarzysty: "Prequel byłby świetnym pomysłem. Kolejna odsłony zazwyczaj gnają do przodu, a my byśmy się cofnęli. To intrygujące". Na koniec przyznał, że wraz z bratem (Anthonym) uwielbiają tworzenie filmowych franczyz, co dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem. W końcu obaj pracowali nad kilkoma odsłonami Kinowego Uniwersum Marvela.

Ja i mój brat kochany tworzyć filmowe franczyzy. Uwielbiamy serializowane opowiadanie historii. W miarę postępu historii można w ciekawy sposób rozwijać postacie. Gdy masz dwugodzinny limit czasowy, możesz opowiedzieć tylko konkretny wycinek danej historii. Kiedy jednak wydłużysz czas danej postaci na ekranie, możesz z nią podejmować wachlarz innych decyzji. Więc, byłoby cholernie ekscytującym móc powrócić do tego świata i opowiedzieć kolejną historię. Odbyliśmy już takie rozmowy. Pytanie brzmi jednak" Czy będzie miało to sens? Czy Sam chce opowiedzieć tę historię? Czy chce tego Chris? Pozostało jeszcze wiele pracy.

Reasumując, choć nie padły żadne słowa zapewnienia, ewentualna kontynuacja "Ocalenia" jest raczej realną opcją.

 

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.