11.12.2017 11:46

Czy Warner Bros. wyda wersję reżyserską „Ligi Sprawiedliwości”?

W sieci pojawia się coraz więcej doniesień na temat rozszerzonej edycji filmu superbohaterskiego. Ostatnio o takiej możliwości opowiedział edytor dźwięku, David Hecker.

Czy Warner Bros. wyda wersję reżyserską „Ligi Sprawiedliwości”?
foto: materiały prasowe

Kilka dni po premierze „Ligi Sprawiedliwości” fani utworzyli petycję, którą do tej pory podpisało ponad 160 tysięcy osób (stan na 11 grudnia 2017). To zapoczątkowało fale doniesień, spekulacji i plotek, które mówiły o tym, że Warner Bros. wyda film w takiej wersji, jaką pierwotnie stworzył Zack Snyder.  

Swoje poparcie dla wersji reżyserskiej oraz samej petycji wyraził między innymi dubler Batmana, Richard Cetrone, a także operator filmowy Fabian Wagner. Podobne zdanie wyraził syn Snydera, Jett, który w recenzji na portalu Veero powiedział, że „Liga Sprawiedliwości” nie jest takim filmem, jakim mogła być.

Sama obsada filmu opowiadała o kilku scenach, które nie ujrzały światła dziennego, a pewien fan stworzył wideo, które zawierało wszystkie sceny i ujęcia ze zwiastunów filmu, które nie znalazły się potem w produkcji, którą zobaczyliśmy w kinach. Teraz, w wywiadzie dla portalu Inverse, oliwy do ognia dolał David Hecker, który odpowiedzialny był za edycje dźwięku w „Lidze Sprawiedliwości”. Po jego wypowiedzi można wnioskować, że wersja reżyserska raczej na pewno pojawi się na półkach sklepowych:

"

Wiele scen i dźwięków zostało na przysłowiowej podłodze podczas edycji. Co jest fajne, wiele z tych filmów jest potem wydawane na DVD w wersjach reżyserskich czy edycjach rozszerzonych, także wiele materiału, który nagraliśmy będzie dostępny dla widzów. "

Film spotkał się z mieszanymi opiniami krytyków, jednak większość widzów była raczej zadowolona z tego, jak wyglądała „Liga Sprawiedliwości”. A jeśli jeszcze go nie widzieliście, to produkcja jest wciąż dostępna w kinach i będzie świetnym wypełnieniem czasu przed „Gwiezdnymi Wojnami: Ostatnimi Jedi”.

Kamil Kacperski
Tagi: News Liga Sprawiedliwości