15.03.2019 11:18

Czy bajka "Avengers" przewidziała fabułę filmu "Avengers: Endgame"?

Twórcy bajki "The Avengers: Earth's Mightiest Heroes" zauważyli spore podobieństwo między strojami bohaterów z filmu "Avengers: Endgame" a tymi z ich serialu animowanego.

Avengers: Endgame
foto: materiały prasowe

Marvel Studios zaprezentowało w połowie marca 2019 roku nowy zwiastun "Avengers: Endgame", czyli prawdopodobnie najbardziej wyczekiwanego filmu 2019 roku. Materiał nie zdradzał dużo szczegółów fabularnych, ale przedstawił nam za to Avengerów ubranych w białe stroje, które zostaną użyte w trakcie ich podróży międzyplanetarnej. Ubrane w nie byli m.in. Kapitan Ameryka, Iron Man, Czarna Wdowa, Hawkeye, czy Ant-Man i Gamora. 

Avengers: Endgame inspirowany bajką Disneya?

Fani szybko odnaleźli jednak połączenie między "Avengers: Endgame", a serialem "The Avengers: Earth's Mightiest Heroes" - w obydwóch produkcjach herosi mają biało-czerwone stroje, które służą im do odbywania podróży w kosmosie. Zobaczcie kadr z odcinka "The Kang Dynasty", który udostępnił komiksowy scenarzysta Christopher Yost:

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Przeczytaj także "Avengers: Endgame" - nowy opis fabuły zapowiada "koniec MCU w znanej nam formie"

Odcinek serialu animowanego przenosił bohaterów do kosmosu, gdzie Avengers musieli stawić czoła niejakiemu Kangowi Zdobywcy, który przybył na Ziemię w celu jej podbicia. Herosi na szczęście radzą sobie z kosmicznym najeźdźcą (m.in. dzięki wspomnianym białym strojom, które pozwalają bohaterom przetrwać w warunkach panujących na innych planetach). Czy taki sam scenariusz powtórzy się w "Avengers: Endgame" (oczywiście zamieniając Kanga na Thanosa)?

Avengers: Endgame - kiedy premiera?

Film może pójść zupełnie inną ścieżką - jesteśmy prawie pewni, że w "Avengers: Endgame" pojawią się podróże w czasie, ale także podróże międzyplanetarne - potwierdził to opis sceny zaprezentowanej inwestorom Disneya. Na szczęścia na wszystkie pytania poznamy odpowiedzi już niedługo, bo premiera "Avengers: Endgame" odbędzie się już 25 kwietnia 2019 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Marvel Avengers 4