Czy członkowie Avengers byli mutantami? Fanowska teoria na temat X-Men w MCU

15.06.2020 15:00
Avengers: Age of Ultron|undefined Fot. Image supplied by Capital Pictures/EAST NEWS

Kiedy mutanci i członkowie X-Men zadebiutują w MCU? Według niektórych fanów już dawno do tego doszło, ale nikt tego nie zauważył.

Chociaż obecnie tryumfy święci kinowe uniwersum znane jako MCU, przez ponad 20 lat istniała inna seria, która na dobre oswoiła Hollywood z superbohaterami Marvela. Chodzi oczywiście o filmy o członkach X-Men - jednej z popularniejszych drużyn komiksowego świata Domu Pomysłów. Po wykupieniu przez Disneya praw do postaci mutantów, które do niedawna były w posiadaniu wytwórni 20th Century Fox, stało się jasne, że wkrótce w MCU pojawią się homo superior. A co jeśli od dawna w nim istnieją?

X-Men w filmach Marvela. Czy mutanci od dawna istnieją w MCU?

Fani X-Men od dawna oczekują momentu, w którym mutanci wejdą w interakcję z członkami Avengers oraz staną oko w oko z innymi bohaterami MCU. To marzenie niebawem wejdzie w życie, chociaż w pierwszej kolejności zobaczymy nową wersję Fantastic Four, do której prawa również były do niedawna w posiadaniu Foxa.

Przeczytaj także

Wszyscy fani MCU czekają więc, kiedy homo superior zadebiutują w kinowym uniwersum. Są jednak tacy widzowie, którzy zadają sobie inne pytanie - czy przez te wszystkie lata mutanci nie byli obecni w kinowym świecie? Mało tego, czy dwójka z nich nie należała przypadkiem do Avengers?

Przeczytaj także

Każdy czytelnik komiksów na pewno domyśla się, że chodzi o dwie ważne postacie, wprowadzone do serii wraz z filmem "Avengers: Age of Ultron". Mowa o Scarlet Witch (Elizabeth Olsen) i jej bracie Quicksilverze (Aaron Taylor-Johnson), którzy w komiksowym świecie zadebiutowali na kartach czwartego numeru "X-Men" jako członkowie Brotherhood of Evil Mutants.

Przeczytaj także

Przez wiele lat komiksowi Scarlet Witch i Quicksilver byli mutantami, aż do retconu z 2014 roku, który miał miejsce w evencie "AXIS". Ta decyzja scenarzystów wynikała z popularności filmów Marvela i była podyktowana sytuacją prawną postaci. W końcu rok przed premierą "Age of Ultron" zadebiutował film "X-Men: Days of Future Past", w którym tez wystąpił Quicksilver (Evan Peters). Warto jednak zwrócić uwagę, że Quicksilver z MCU właśnie z tego powodu nigdy nie został nazwany swoim przydomkiem. Wszyscy zwracali się do niego po imieniu. Wszystko by zapobiec konfliktowi prawnemu.

Przeczytaj także

Teraz kiedy teoretycznie w filmach MCU może zostać użyte słowo "mutant", a bohaterowie związani z X-Men mają szansę na pojawienie się w kolejnych produkcjach, istnieje możliwość, że komiksowa sytuacja się odwróci. Wielu fanów wierzy, że w kolejnych tytułach scenarzyści postanowią zmienić genezę Wandy i Pietro, zdradzając, że od samego początku byli przedstawicielami homo superior.

Przeczytaj także

W jaki sposób można tego dokonać? W końcu w filmach wyjaśniono, że niesamowite moce bliźniaków to efekt eksperymentów HYDRY przy użyciu jednego z Kamieni Nieskończoności. Niewykluczone jednak, że moc klejnotu uaktywniła gen odpowiedzialny za nadludzkie możliwości. Podobny schemat uaktywnienia mocy pojawił się w filmie "Deadpool". Wade Wilson (Ryan Reynolds) był zwykłym człowiekiem, dopóki nie został poddany doświadczeniom, budzącym jego niezwykłe zdolności regeneracyjne.

Przeczytaj także

Narodziny mutantów mogą mieć więc związek z Kamieniami Nieskończoności. Widzowie "Avengers: Endgame" mogli zauważyć, że podczas pstryknięć Rękawicą Nieskończoności, doszło do emisji promieniowania, które ogarnęło cały świat. Co, jeśli kolejne pstryknięcia spowodowały, że uśpione geny mutantów się w końcu obudziły, podobnie jak wiele lat wcześniej w przypadku Scarlet Witch i Quicksilvera? W końcu komiksowi X-Men nie bez powodu często są nazywani Dziećmi Atomu.

Przeczytaj także

Ta dość popularna teoria, wiążąca mutantów z Kamieniami Nieskończoności byłaby wygodnym rozwiązaniem dla twórców kolejnych filmów. Dzięki tego typu zabiegowi możnaby w przekonywający sposób wyjaśnić, że mutanci byli obecni niemal od samego początku istnienia MCU. Potrzebowali jednak energii, która wyzwoli ich naturalny potencjał.

Przeczytaj także

X-Men w MCU - kiedy mutanci spotkają Avengers?

To jednak na razie gdybania i chociaż Kevin Feige potwierdził, że prędzej czy później zobaczymy mutantów w MCU, na razie sposób ich wprowadzenia do filmowego świata jest okryty tajemnicą. Niewykluczone jednak, że homo superior zadebiutują już niedługo w serialu "WandaVision", który trafi na Disney+ pod koniec 2020 roku.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: "Loki", "Falcon and the Winter Soldier" i "WandaVision". Zobacz zwiastun seriali Marvela

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.