15.06.2020 15:00

Czy członkowie Avengers byli mutantami? Fanowska teoria na temat X-Men w MCU

Kiedy mutanci i członkowie X-Men zadebiutują w MCU? Według niektórych fanów już dawno do tego doszło, ale nikt tego nie zauważył.

Avengers: Age of Ultron
foto: Image supplied by Capital Pictures/EAST NEWS

Chociaż obecnie tryumfy święci kinowe uniwersum znane jako MCU, przez ponad 20 lat istniała inna seria, która na dobre oswoiła Hollywood z superbohaterami Marvela. Chodzi oczywiście o filmy o członkach X-Men - jednej z popularniejszych drużyn komiksowego świata Domu Pomysłów. Po wykupieniu przez Disneya praw do postaci mutantów, które do niedawna były w posiadaniu wytwórni 20th Century Fox, stało się jasne, że wkrótce w MCU pojawią się homo superior. A co jeśli od dawna w nim istnieją?

X-Men w filmach Marvela. Czy mutanci od dawna istnieją w MCU?

Fani X-Men od dawna oczekują momentu, w którym mutanci wejdą w interakcję z członkami Avengers oraz staną oko w oko z innymi bohaterami MCU. To marzenie niebawem wejdzie w życie, chociaż w pierwszej kolejności zobaczymy nową wersję Fantastic Four, do której prawa również były do niedawna w posiadaniu Foxa.

Spider-Man: Far From Home
Spider-Man: Far From Home
Przeczytaj także Czy w filmie "Spider-Man: Far From Home" pojawiła się zapowiedź Fantastycznej Czwórki?

Wszyscy fani MCU czekają więc, kiedy homo superior zadebiutują w kinowym uniwersum. Są jednak tacy widzowie, którzy zadają sobie inne pytanie - czy przez te wszystkie lata mutanci nie byli obecni w kinowym świecie? Mało tego, czy dwójka z nich nie należała przypadkiem do Avengers?

X-Man: Days of Future Past
X-Man: Days of Future Past
Przeczytaj także Jak będą wyglądać X-Men, kiedy dołączą do kinowego uniwersum Marvela?

Każdy czytelnik komiksów na pewno domyśla się, że chodzi o dwie ważne postacie, wprowadzone do serii wraz z filmem "Avengers: Age of Ultron". Mowa o Scarlet Witch (Elizabeth Olsen) i jej bracie Quicksilverze (Aaron Taylor-Johnson), którzy w komiksowym świecie zadebiutowali na kartach czwartego numeru "X-Men" jako członkowie Brotherhood of Evil Mutants.

Marvel ujawnił nową wersję Bractwa Złych Mutantów. Z kim zmierzą się X-Men?
Marvel ujawnił nową wersję Bractwa Złych Mutantów. Z kim zmierzą się X-Men?
Przeczytaj także Marvel ujawnił nową wersję Bractwa Złych Mutantów. Z kim zmierzą się X-Men?

Przez wiele lat komiksowi Scarlet Witch i Quicksilver byli mutantami, aż do retconu z 2014 roku, który miał miejsce w evencie "AXIS". Ta decyzja scenarzystów wynikała z popularności filmów Marvela i była podyktowana sytuacją prawną postaci. W końcu rok przed premierą "Age of Ultron" zadebiutował film "X-Men: Days of Future Past", w którym tez wystąpił Quicksilver (Evan Peters). Warto jednak zwrócić uwagę, że Quicksilver z MCU właśnie z tego powodu nigdy nie został nazwany swoim przydomkiem. Wszyscy zwracali się do niego po imieniu. Wszystko by zapobiec konfliktowi prawnemu.

Foto: materiały prasowe 20th Century Fox
Foto: materiały prasowe 20th Century Fox
Przeczytaj także Gwiazdor serii "X-Men" w MCU! Czeka nas połączenie filmowych światów?

Teraz kiedy teoretycznie w filmach MCU może zostać użyte słowo "mutant", a bohaterowie związani z X-Men mają szansę na pojawienie się w kolejnych produkcjach, istnieje możliwość, że komiksowa sytuacja się odwróci. Wielu fanów wierzy, że w kolejnych tytułach scenarzyści postanowią zmienić genezę Wandy i Pietro, zdradzając, że od samego początku byli przedstawicielami homo superior.

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Przeczytaj także Czy Scarlet Witch będzie nowym czarnym charakterem w filmach Marvela?

W jaki sposób można tego dokonać? W końcu w filmach wyjaśniono, że niesamowite moce bliźniaków to efekt eksperymentów HYDRY przy użyciu jednego z Kamieni Nieskończoności. Niewykluczone jednak, że moc klejnotu uaktywniła gen odpowiedzialny za nadludzkie możliwości. Podobny schemat uaktywnienia mocy pojawił się w filmie "Deadpool". Wade Wilson (Ryan Reynolds) był zwykłym człowiekiem, dopóki nie został poddany doświadczeniom, budzącym jego niezwykłe zdolności regeneracyjne.

Foto: WARNER BROS PICTURES / Album/EAST NEWS
Foto: WARNER BROS PICTURES / Album/EAST NEWS
Przeczytaj także Reżyser "Legionu samobójców" obwinia "Deadpoola" o porażkę swojego filmu

Narodziny mutantów mogą mieć więc związek z Kamieniami Nieskończoności. Widzowie "Avengers: Endgame" mogli zauważyć, że podczas pstryknięć Rękawicą Nieskończoności, doszło do emisji promieniowania, które ogarnęło cały świat. Co, jeśli kolejne pstryknięcia spowodowały, że uśpione geny mutantów się w końcu obudziły, podobnie jak wiele lat wcześniej w przypadku Scarlet Witch i Quicksilvera? W końcu komiksowi X-Men nie bez powodu często są nazywani Dziećmi Atomu.

House Of X #6
House Of X #6
Przeczytaj także Marvel zasugerował, że Wolverine, Jean Grey i Cyclops żyją w trójkącie

Ta dość popularna teoria, wiążąca mutantów z Kamieniami Nieskończoności byłaby wygodnym rozwiązaniem dla twórców kolejnych filmów. Dzięki tego typu zabiegowi możnaby w przekonywający sposób wyjaśnić, że mutanci byli obecni niemal od samego początku istnienia MCU. Potrzebowali jednak energii, która wyzwoli ich naturalny potencjał.

Taika Waititi ma nowy, szalony pomysł na kolejny film superbohaterski. Co wymyślił tym razem?
Taika Waititi ma nowy, szalony pomysł na kolejny film superbohaterski. Co wymyślił tym razem?
Przeczytaj także Taika Waititi ma nowy, szalony pomysł na kolejny film superbohaterski. Co wymyślił tym razem?

X-Men w MCU - kiedy mutanci spotkają Avengers?

To jednak na razie gdybania i chociaż Kevin Feige potwierdził, że prędzej czy później zobaczymy mutantów w MCU, na razie sposób ich wprowadzenia do filmowego świata jest okryty tajemnicą. Niewykluczone jednak, że homo superior zadebiutują już niedługo w serialu "WandaVision", który trafi na Disney+ pod koniec 2020 roku.

Czy Scarlet Witch i Quicksilver z MCU są mutantami?

Spider-Man: Far From Home
Spider-Man: Far From Home
Przeczytaj także "WandaVision": zdjęcia z planu serialu potwierdzają, że zobaczymy następców organizacji S.H.I.E.L.D.

Zobacz też: "Loki", "Falcon and the Winter Soldier" i "WandaVision". Zobacz zwiastun seriali Marvela

Tagi: Film Avengers X-Men Marvel Marvel Comics Scarlet Witch