30.03.2018 16:00

Czy dojdzie do crossoveru Marvela z serią Fallout?

Czy superbohaterowie Marvela trafią do postapokaliptycznego świata znanego z serii gier Fallout? 

Vault Boy na tle logo Marvela
foto: materiały prasowe

Pozornie herosów z komiksów i filmów Marvela nic nie łączy z grami z serii Fallout. Jednak jeśli przyjrzeć się bliżej, można dostrzec wiele podobieństw. Postpokalitpyczna wizja świata z gier Bethesda Studios pojawiła się w wielu alternatywnych rzeczywistościach z kart komiksów (chociażby „Old Man Logan”). Poza tym radioaktywne promieniowanie zamieniające ludzi w mutantów przypomina genezę powstania Hulka. Zresztą odniesienie do tej postaci występuje w jednej z umiejętności, którą możemy wybrać w Falloucie. 

Okazuje się, że wkrótce może być jeszcze więcej zbieżności. W sieci pojawiły się tajemnicze zapowiedzi współpracy pomiędzy Marvelem i twórcami serii Fallout.

Superbohaterowie Marvela w grach Fallout?

Na Twitterach obu firm pod koniec marca 2018 roku pojawiły się interesujące wpisy. Marvel opublikował grafikę dobrze znaną wszystkim fanom serii postapokalitpycznych RPG

Ekran z napisem „Please Stand by to stały element gier Bethesda Studios. Tym razem zamiast symboli, które pojawiają się zazwyczaj w rogach, widzimy logo Spider-Mana, Kapitana Ameryki, Black Panthera oraz Captain Marvel

Z kolei we wpisie oficjalnego konta serii gier, widzimy obrazek przedstawiający wyżej wspomnianą cechę dostępną w Falloutach oraz jedną z person maskotki serii - Vault Boya, ubranej jak superbohater i nazwanej Action Boy.

Wybrano je nieprzypadkowo. Obie odnoszą się do superherosów. Poza tym podpis pod zdjęciem to gra słowna sugerująca powiązania z Marvelem. O co chodzi?

Komiks na podstawie gier Fallout?

Wygląda na to, że niebawem pojawi się seria komiksów rozgrywających się w świecie znanym z gier. Wskazuje na to hasztag #MarvelComics. Może być tak, jak w przypadku komiksów dziejących się w uniwersum „Star Wars” - wydawanych przez Marvel Comics, ale nie związanych w żaden sposób z przygodami superbohaterów. Całkiem możliwe też, że dojdzie do crossoveru - postacie z obu światów spotkają się i będą wspólnie brać udział w misji przywrócenia dawnego porządku. 

Nie wykluczone też, że powstaje gra wideo oparta na silniku najnowszej części Fallouta, która dotyczy uniwersum Marvela. Niektórzy fani sądzą, że akcja jest związana z przejęciem przez Bethesda Studios firmy Battlecry Studios, odpowiedzialnej za grę Overwatch. Mariaż z Marvelem miałby oznaczać, że w przyszłości zobaczymy grę podobną do Overwatch, ale głównymi bohaterami będą herosi i złoczyńcy z komiksów. Najmniej prawdopodobnym założeniem jest pomysł, że powstanie film oparty na przygodach zniszczonego wybuchami nuklearnymi świata znanego z serii Fallout. 

Co przygotowali dla swoich fanów włodarze Marvela i Bethesda Studios? Trzeba będzie poczekać na oficjalne ogłoszenie w tej sprawie. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Marvel Hulk Marvel Comics