20.12.2019 14:48

Czy główny bohater filmu "Kevin sam w domu" jest tak naprawdę martwy? Szokująca teoria fanowska

Czy Kevin z filmu "Kevin sam w domu" jest duchem? W sieci pojawiła się ciekawa teoria fanowska na temat bohatera granego przez Macaulaya Culkina.

Kevin sam w domu
foto: kadr z filmu Kevin sam w domu

O filmie "Kevin sam w domu" zostały już powiedziane chyba wszystko. Tak przynajmniej nam się do niedawna wydawało. Mimo że świąteczna produkcja z 1991 roku jest na tyle popularna, że chyba każdy zna ją na pamięć, w sieci pojawiła zupełnie nowa teoria, która zryje głowę wiernym fanom samodzielnego chłopca. Co, jeżeli przez cały czas Kevin był w rzeczywistości martwy?

"Kevin sam w domu" - czy główny bohater był duchem?

Takie pytanie zadała sobie Erin Gloria Ryan - dziennikarka portalu Daily Beast, która powołała do życia szaloną teorię. Głosi ona, że Kevin nie żyje, a cały film opowiada o duchu chłopca. Ryan wyszła od bardzo prostych spostrzeżeń, na które na pewno natknął się nie jeden widz "Kevina samego w domu". Chodzi o wszelkie dziwne sytuacje, które pojawiają się w rzeczonej produkcji. Mowa o takich bezsensownych zdarzeniach, jak nienawiść rodziny Kevina w stosunku do 8-letniego chłopca, nadludzka odporność na obrażenia dwóch bandytów próbujących włamać się do domu McCallisterów, brak szukania pomocy protagonisty u sąsiadów czy policjantów oraz jego niezwykła umiejętność szybkiego sprzątania.

Kevin sam w domu
Kevin sam w domu
Przeczytaj także 10 ciekawostek o filmie "Kevin sam w domu"

Autorka teorii uznała, że jest tylko jedna satysfakcjonująca odpowiedź na pytanie, dlaczego te niemające logiki wydarzenia pojawiły się w scenariuszu komedii familijnej - Kevin nie żyje, a cała jego rodzina i widzowie mają do czynienia z duchem. Co o tym świadczy? Chociażby sposób, w jaki odnoszą się do niego członkowie rodziny, czy fakt, że nie zabrano go na wycieczkę za granicę. Jedyną osobą zdającą martwić się o Kevina jest jego matka, która według dziennikarki, może jeszcze cierpieć po stracie syna. Trudno też odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób Kevin potrafi tak szybko zastawiać pułapki lub sprzątać po rozróbie, która miała miejsce w domu.

kadry z filmów Kevin sam w domu i Dial Code Santa Claus
kadry z filmów Kevin sam w domu i Dial Code Santa Claus
Przeczytaj także Czy "Kevin sam w domu" to plagiat francuskiego horroru z 1989 roku?

Nie zapominajmy też o mistycznych aspektach filmu - postaci starego Marleya, który wydaje się być świadomy obecności ducha. Sypie na ulicę sól, która w wielu kulturach ma zadanie ochronne oraz daje przestrogi głównemu bohaterowi. Pojawia się też wątek strychu i piwnicy, które napawają Kevina przerażeniem. Mogą być one symbolem nieba i piekła - zaświatów, do których ewidentnie nie chce trafić duch zmarłego chłopca. No i dwaj włamywacze, którzy według autorki teorii są demonami, które mają za zadanie pojmać Kevina.

Foto: kadr z filmu "Iron Man 3"/ Marvel Studios
Foto: kadr z filmu "Iron Man 3"/ Marvel Studios
Przeczytaj także "Iron Man 3" to film świąteczny. Tak przynajmniej twierdzi platforma Disney +

Czy ta teoria trafi do fanów filmu? Trudno powiedzieć. Znając jednak pokręcone poczucie humoru Macaulaya Culkina, czujemy, że przypadłby mu ona do gustu.

Zobacz też: Powstanie nowy "Kevin sam w domu". W roli głównej wystąpi gwiazda "Jojo Rabbit"

Tagi: News Kevin sam w domu Macaulay Culkin