15.01.2018 15:17

Czy historia o Supermanie komuniście będzie następną animacją DC?

Co by było, gdyby Superman wychował się w Związku Radzieckim? Być może niedługo zostanie to ukazana w nowej animacji studia braci Warner. 

Czy historia o Supermanie komuniście będzie następną animacją DC?
foto: Superman Red Son

Skoro Batman mógł dostać własny film animowany i to w dodatku opowiadający alternatywną wersję historii, czemu Superman nie mógłby otrzymać podobnej szansy? 12 stycznia 2018 roku odbyła się premiera filmu „Batman: Gotham by Gaslight”, którego akcja dzieje się w czasach wiktoriańskich, Mroczny Rycerz walczy z Kubą Rozpruwaczem, a Poison Ivy jest jedną z ofiar mordercy. Animowana ekranizacja komiksu pod bardzo podobnym tytułem była dużym zaskoczeniem, ale została przyjęta przez fanów Batmana z euforią.

Superman: Red Son - o czym jest komiks?

W 2003 roku ukazała się mini seria autorstwa twórcy komiksu „Kick-Ass”, Marka Millara. Millar postanowił opowiedzieć historię Człowieka ze Stali od samego początku, zmieniając jednak ważny element w jego życiorysie. W komiksie „Superman: Red Son” Kal-El zamiast na kukurydzianych polach Kansas, ląduje w ukraińskim gospodarstwie rolnym. Dorastający w latach 50. chłopak wykorzystuje swoje pozaziemskie moce, by walczyć za Stalina, socjalizm i Mateczkę Rosję. Na piersi zamiast charakterystycznego „S” ma wielki sierp i młot.

Superman: Red Son

Superman: Red Son - czy powstanie film animowany?

W trakcie panelu promocyjnego „Batman: Gotham by Gaslight”, portal ComicBook.com rozmawiał z Brucem Timmem - szefem DC Animation. Padło pytanie o ekranizację alternatywnej wersji Supermana, którą fani postaci chcieliby zobaczyć od dawna. Timm wyznał, że wszystko zależy od tego, jak sprzeda się „Batman: Gotham by Gaslight”. Jeśli film odniesie sukces, Warner Bros. na pewno pójdzie w kierunku ekranizacji kolejnych alternatywnych wersji Batmana, co może otworzyć drzwi innym postaciom, w tym Supermanowi. Pozostaje czekać na decyzję studia. 

Czy chciał(a)byś zobaczyć animowaną wersję „Superman: Red Son”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Batman Superman DC Comics Komiks