19.06.2020 09:26

Czy hit lat 90. powróci po 25 latach? Powstaje filmowa wersja serii "Animorphs"

Wydawnictwo Scholastic postanowiło powołać do życia filmową adaptację niezwykle popularnej swego czasu serii książek science fantasy dla młodzieży pod tytułem "Animorphs".

Animorphs
foto: materiały prasowe/Scholastic Publishing

Moda na lata 90. trwa w najlepsze i wygląda na to, że jeszcze długo nie przeminie. Kolejnym przejawem tego trendu w popkulturze może być informacja, według której wydawnictwo Scholastic planuje powołać do życia kinową adaptację kultowych książek "Animorphs".

"Animorphs" będzie filmem

Jak podaje The Hollywood Reporter, popularna seria powieści science fiction z elementami fantasy stworzona przez Katherine Applegate i Michaela Granta zostanie niebawem przeniesiona na duży ekran przy współpracy Scholastic Entertainment  z firmą producencką Picturestart. Za adaptację odpowiedzą Iole Lucchese i Caitlin Friedman oraz Erik Feig i Lucy Kitada.

Foto: AP/Associated Press/East News
Foto: AP/Associated Press/East News
Przeczytaj także Nowa książka J.K. Rowling się nie ukaże przez jej transfobiczne wpisy? Jest oświadczenie wydawcy

Lucchese skomentowała nadchodzące przedsięwzięcie.

"

Przygody Animorfów ciągle rozbrzmiewają wśród młodych czytelników od ponad dwóch dekad i nadszedł czas na film fabularny, który przeniesie tę porywającą przygodę science fiction na kolejny poziom. (...) Erik i jego zespół są idealnymi partnerami, którzy pomogą wprowadzić tę ekscytującą nową serię filmów opartą na pełnych przygód książkach na ekrany kin. "

To nie koniec dobrych informacji dla fanów "Animorphs". Scholastic pod koniec 2020 roku zamierza wydać pierwsze sześć książek cyklu w metalowym pudełku w stylu retro. Obecnie powstaje też komiksowa adaptacja serii. Mowa o powieści graficznej "The Invasion", za którą odpowie Chris Gine.

kadr z serialu Stranger Things
kadr z serialu Stranger Things
Przeczytaj także Dzieciaki ze "Stranger Things" przemienią się w zombie. O czym opowie "Stranger Things: Zombie Boys"?

"Animorphs" to niezwykle popularna seria książek, które ukazywały się w latach 1996-2001. Łącznie wydano 54 części serii oraz osiem dodatkowych książek, z czego cztery to seria "Megamorphs". Cykl dotarł również do Polski nakładem wydawnictwa Egmont. Niestety w naszym kraju ukazało się tylko pierwsze trzynaście części. Historia skupia się na pięciorgu nastolatków. Jake, Marco, Cassie, Rachel i  Tobias spotykają kosmicznego przyjaciela imieniem Ax i zostają wciągnięci w miedzy planetarną wojnę z obślizgłymi obcymi znanymi jako Yeerks.

Bohaterowie otrzymują moce przemiany w różne zwierzęta i w ten sposób walczą z kosmicznym zagrożeniem. Do tej pory powieści doczekały się serialowej adaptacji z 1998 roku oraz kilku gier wideo na ich podstawie.

Czekasz na filmową wersję "Animorphs"?

najlepsze filmy science fiction
najlepsze filmy science fiction
Przeczytaj także Top 15: Najlepsze filmy z gatunku science fiction wszech czasów

Zobacz też: Neil Gaiman wymyślił Harry'ego Pottera 7 lat przed J.K. Rowling?

Tagi: Film