Czy horror "Smętarz dla zwierzaków" doczeka się kontynuacji?

10.05.2019 17:08
Czy horror "Smętarz dla zwierzaków" doczeka się kontynuacji? Fot. kadr z filmu Smętarz dla zwierzaków

Scenarzysta Jeff Buhler, który odpowiada za nową wersję "Smętarza dla zwierzaków", zdradził, czy widzowie filmu mogą liczyć na kontynuację strasznej historii.

W maju 2019 roku zadebiutowała nowa wersja kinowej adaptacji słynnej powieści Stephena Kinga pod tytułem "Smętarz dla zwierzaków". Produkcja cieszy się uznaniem wśród widzów i krytyków. Remake zarobił już ponad 100 milionów dolarów, co przy budżecie 20 milionowego budżetu, jest sukcesem finansowym. Zazwyczaj, kiedy produkcja zarabia pieniądze, producenci decydują się na sequel. Czy niebawem zobaczymy kontynuację horroru Kevina Kolscha i Dennisa Widmyera?

Przeczytaj także

"Smętarz dla zwierzaków 2" - czy powstanie sequel?

Poprzednia adaptacja doczekała się sequela. Czy w tym przypadku będzie podobnie? Producenci filmu wyrazili zainteresowanie poszerzeniem mrocznej historii. Chociaż głównymi bohaterami raczej nie będzie rodzina Creedów, całkiem możliwe, że twórcy stworzą prequel opowiadający o Judzie Crandallu, granym przez Johna Lithgowa. Scenarzysta Jeff Buhler, który pracował przy pierwszej części, został zapytany przez redakcję portalu Comicbook o to, w którym kierunku może pójść fabuła drugiej części.

Prowadziliśmy rozmowy o ewentualnych kolejnych częściach i raczej uznaliśmy, że opowiedzieliśmy już historię Creedów. To trudne. Są dorgi, którymi może podążyć ta historia, ta konkretna historia, ale wydaje mi się, że prawie zawsze, ten film to jakbyśmy wlecieli samolotem w górę. Po prostu wybucha.

Więc większość pomysłów, z którymi się obecnie zmagamy, kręcą się wokół grzebania w mitologii miasteczka, tych rytuałach, tych dzieciach, mitologii Indian, Wendigo, cmentarzu, początkach. życiu Juda. Więc wygląda na to, że nie chcę niczego obiecywać, bo nie wiemy nawet którą drogą iść.

"Smętarz dla zwierzaków 2" - kiedy premiera?

Czy przedstawiciele Paramount zdecydują się eksplorować świat, który zobaczyliśmy na ekranach kin? Jest na to duża szansa. W końcu raz historia o przeklętej ziemi Indian potrafiła się sprzedać. Produkcja pozostawia pewien niedosyt, który można wykorzystać i przekuć w nową opowieść grozy. Na razie trudno jednak mówić o ewentualnej dacie premiery "Smętarza dla zwierzaków", ponieważ sami twórcy nie wiedzą, jaką historię zaprezentują następnym razem. O ile w ogóle  do tego dojdzie. 

>>Zobacz też: Jak film "To: Rozdział 2" wpłynie na genezę Pennywise'a?<<

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.