11.05.2018 13:40

Czy jest źle? Poznaliśmy pierwsze opinie krytyków o „Solo: A Star Wars Story”

Mam co do tego złe przeczucia, Chewie.

Solo: A Star Wars Story
foto: materiały prasowe

Na szczęście niepotrzebnie. Pierwsze opinie krytyków dotyczące filmu o młodym Hanie Solo. Wielu fanów (w tym i my) miało obawy, że film jest zrobiony tylko i wyłącznie dlatego, że ma znaną postać w tytule, dzięki czemu się sprzeda. Do tego pojawiały się informacje o problemach przy produkcji, w trakcie realizacji projektu zmienili się reżyserzy - Christopher Miller oraz Phil Lord zostali zastąpieni Ronem Howardem.

Oprócz tego same zwiastuny „Solo: A Star Wars Story” nie zachwycały. Patrząc jednak na pierwsze opinie krytyków, którzy pojawili się na premierze filmu w Hollywood, Howard, jego ekipa i aktorzy przygotowali naprawdę niezły film. Szczególne pochwały przypadły Donaldowi Gloverowi, który wciela się w młodego kapitana Lando Calrissiana, pierwszego właściciela Sokoła Millenium. Na szczęście, sprawdza się również Alden Ehrenreich, chociaż kilka osób zauważyło, że trzeba przyzwyczaić się do tego, że aktor wciela się w Hana Solo. Zobaczcie, co jeszcze mówili krytycy.

Solo: A Star Wars Story - pierwsze opinie

Conner Schwerdtfeger z CinemaBlend powiedział, że jeszcze do końca roku Disney prawdopodobnie zapowie „Lando: A Star Wars Story”, bo według niego Glover jest tak dobry w tej roli:

"

Po zobaczeniu „Solo: A Star Wars Story”mogę potwierdzić jedno - postawcie na to, że „Lando: A Star Wars Story” będzie następnym projektem Disneya. Donald Glover wciąż jest perfekcyjny. "

Mike Ryan z Uproxx napisał, że potrzeba około 30 minut, aby przyzwyczaić się do Ehrenreicha w roli Hana Solo, ale potem jest już prościej:

"

Pierwszy akt „Solo: A Star Wars Story” jest nieco nędzny, ale kiedy na scenie pojawia się Lando Donalda Glovera (który jest fantastyczny) i zaczyna się motyw ze skokiem na pociąg, to film od razu staje się dużo lepszy. Do tego (SPOILER!) w filmie jest scena, w której Chewbacca i Han biorą razem prysznic.

Chwilę zajmuje przyzwyczajenie się do Aldena w roli Hana, ale na szczęście po 30 minutach mózg się przestawia. "

Jacki Jing z portalu IGN poszła o krok dalej i stwierdziła, że film ją rozłożył na łopatki:

"

Właśnie wyszłam z „Solo: A Star Wars Story”. Film mnie rozłożył na łopatki.Naprawdę trzyma poziom! Cały czas siedziałam wgnieciona w fotel. Jutro przeprowadzam wywiad z aktorami, nie mogę się doczekać. SoloAStarWarsStory and I’m completely floored. This movie seriously holds up! I was on the edge of my seat and had so much fun watching it! Interviewing the stars of the film tomorrow, cannot wait "

Perri Nemiroff z portalu Collider była nieco bardziej sceptycznie nastawiona do produkcji:

"

quote

Można się dobrze bawić na „Solo”. Ehrenreich był niezły i bardzo podobali mi się Glover i Waller-Bridge jako robot L3, ale nie jestem przekonana, czy potrzebowaliśmy filmu o młodym Solo. Miałam nadzieję, że będą wyższe stawki, więcej energii oraz głębi. There’s some fun to be had with Ehrenreich was solid and really enjoyed Glover and Waller-Bridge as L3, but not convinced we needed a young Han Solo movie. Was really hoping for higher stakes, more energy and depth. "

Lepsze zdanie od Nemiroff miał Kevin Polowy z Yahoo, który cieszył się z powiewu świeżości, który przyniósł „Solo”:

"

„Solo” jest baaaaardzo dobry. Pełen akcji. To prosty międzygalaktyczny film o skoku na bank, miłe odświeżenie po tych wszystkich filmach o Gwieździe Śmierci i rebeliantach. Alden Ehrenreich jest bardzo dobry jako Han, ale L3 jest prawdopodobnie moją ulubioną postacią. is reaaaaalllly good. Fun as hell. It’s a straight intergalactic heist movie, kind of refreshing to see a Star Wars movie w/o a Death Star or the rebellion’s fate at stake. Alden Ehrenreich is super impressive as Han, but L3 might be my favorite new character. "

Han Solo: Gwiezdne Wojny - historie - kiedy premiera?

Na własne oczy będziemy mogli zobaczyć film dopiero 25 maja 2018 roku, chociaż dużo polskich kin organizuje pokazy przedpremierowe już 23 maja.

Kamil Kacperski
Tagi: News Solo: A Star Wars Story