Czy jest źle? Poznaliśmy pierwsze opinie krytyków o „Solo: A Star Wars Story”

Kamil Kacperski
11.05.2018 13:40
Czy jest źle? Poznaliśmy pierwsze opinie krytyków o „Solo: A Star Wars Story” Fot. materiały prasowe

Mam co do tego złe przeczucia, Chewie.

Na szczęście niepotrzebnie. Pierwsze opinie krytyków dotyczące filmu o młodym Hanie Solo. Wielu fanów (w tym i my) miało obawy, że film jest zrobiony tylko i wyłącznie dlatego, że ma znaną postać w tytule, dzięki czemu się sprzeda. Do tego pojawiały się informacje o problemach przy produkcji, w trakcie realizacji projektu zmienili się reżyserzy - Christopher Miller oraz Phil Lord zostali zastąpieni Ronem Howardem.

Oprócz tego same zwiastuny „Solo: A Star Wars Story” nie zachwycały. Patrząc jednak na pierwsze opinie krytyków, którzy pojawili się na premierze filmu w Hollywood, Howard, jego ekipa i aktorzy przygotowali naprawdę niezły film. Szczególne pochwały przypadły Donaldowi Gloverowi, który wciela się w młodego kapitana Lando Calrissiana, pierwszego właściciela Sokoła Millenium. Na szczęście, sprawdza się również Alden Ehrenreich, chociaż kilka osób zauważyło, że trzeba przyzwyczaić się do tego, że aktor wciela się w Hana Solo. Zobaczcie, co jeszcze mówili krytycy.

Solo: A Star Wars Story - pierwsze opinie

Conner Schwerdtfeger z CinemaBlend powiedział, że jeszcze do końca roku Disney prawdopodobnie zapowie „Lando: A Star Wars Story”, bo według niego Glover jest tak dobry w tej roli:

Po zobaczeniu „Solo: A Star Wars Story”mogę potwierdzić jedno - postawcie na to, że „Lando: A Star Wars Story” będzie następnym projektem Disneya. Donald Glover wciąż jest perfekcyjny.

Mike Ryan z Uproxx napisał, że potrzeba około 30 minut, aby przyzwyczaić się do Ehrenreicha w roli Hana Solo, ale potem jest już prościej:

Pierwszy akt „Solo: A Star Wars Story” jest nieco nędzny, ale kiedy na scenie pojawia się Lando Donalda Glovera (który jest fantastyczny) i zaczyna się motyw ze skokiem na pociąg, to film od razu staje się dużo lepszy. Do tego (SPOILER!) w filmie jest scena, w której Chewbacca i Han biorą razem prysznic.

Chwilę zajmuje przyzwyczajenie się do Aldena w roli Hana, ale na szczęście po 30 minutach mózg się przestawia.

Jacki Jing z portalu IGN poszła o krok dalej i stwierdziła, że film ją rozłożył na łopatki:

Właśnie wyszłam z „Solo: A Star Wars Story”. Film mnie rozłożył na łopatki.Naprawdę trzyma poziom! Cały czas siedziałam wgnieciona w fotel. Jutro przeprowadzam wywiad z aktorami, nie mogę się doczekać. SoloAStarWarsStory and I’m completely floored. This movie seriously holds up! I was on the edge of my seat and had so much fun watching it! Interviewing the stars of the film tomorrow, cannot wait

Perri Nemiroff z portalu Collider była nieco bardziej sceptycznie nastawiona do produkcji:

quote

Można się dobrze bawić na „Solo”. Ehrenreich był niezły i bardzo podobali mi się Glover i Waller-Bridge jako robot L3, ale nie jestem przekonana, czy potrzebowaliśmy filmu o młodym Solo. Miałam nadzieję, że będą wyższe stawki, więcej energii oraz głębi. There’s some fun to be had with Ehrenreich was solid and really enjoyed Glover and Waller-Bridge as L3, but not convinced we needed a young Han Solo movie. Was really hoping for higher stakes, more energy and depth.

Lepsze zdanie od Nemiroff miał Kevin Polowy z Yahoo, który cieszył się z powiewu świeżości, który przyniósł „Solo”:

„Solo” jest baaaaardzo dobry. Pełen akcji. To prosty międzygalaktyczny film o skoku na bank, miłe odświeżenie po tych wszystkich filmach o Gwieździe Śmierci i rebeliantach. Alden Ehrenreich jest bardzo dobry jako Han, ale L3 jest prawdopodobnie moją ulubioną postacią. is reaaaaalllly good. Fun as hell. It’s a straight intergalactic heist movie, kind of refreshing to see a Star Wars movie w/o a Death Star or the rebellion’s fate at stake. Alden Ehrenreich is super impressive as Han, but L3 might be my favorite new character.

Han Solo: Gwiezdne Wojny - historie - kiedy premiera?

Na własne oczy będziemy mogli zobaczyć film dopiero 25 maja 2018 roku, chociaż dużo polskich kin organizuje pokazy przedpremierowe już 23 maja.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.