18.11.2016 12:50

Czy nastolatkowie znają komedie z lat 90.?

Dla wielu ostatnia dekada ubiegłego wieku to słodki czas młodości z wieloma niezapomnianymi komediami. Czy młodsze pokolenie potrafi rozpoznać kinowe tytuły z tamtego okresu?

Czy nastolatkowie znają komedie z lat 90.?
foto: kadr z wideo

Mięśnie Waszego brzucha były wystawiane na granice wytrzymałości przy takich filmach, jak „Ace Ventura”, „Big Lebowski” czy „Piątek” F. Gary'ego Graya? Kultowe pozycje, które przywodzą na myśl same miłe skojarzenia. Dla dzisiejszych nastolatków urywki scen, na podstawie których mieli zgadnąć nazwy dzieł, były prawdziwą zagadką. Część przynajmniej bez bicia stwierdziła, że ze względu na swój rocznik raczej ma marne szanse na to, żeby dobrze wypaść w tym quizie.

Pamiętacie, jak seniorzy reagowali na muzykę System Of a Down oraz Bring Me The Horizon? Zobaczcie teraz jak osoby z jeszcze mlekiem pod nosem odgadują tytuły komedii z lat 90.

Na pierwszy rzut poszedł „Tomcio Grubasek” z 1995 roku z rolą Chrisa Farleya. Okazało się, że to trudny orzech do zgryzienia. Może przy słynnej „Zakonnicy w przebraniu” będzie łatwiej? Pojawiły się strzały typu „Chór zakonnic”, jednak nastolatkom udało się rozpoznać twarz Whoopi Goldberg i tej kobiety z serii o Harrym Potterze (jakby co to Maggie Smith, taka jedna co ma 2 Oscary czy też 3 Złote Globy). Dwóm osobom udało się odgadnąć tytuł filmu. Lepiej było z „Acem Venturą” - troje uczestników podało nazwę obrazu.

Może przestaniemy Wam zdradzać wszystkie tytuły i sami spróbujecie swoich sił w kolejnych pozycjach z poniższego quizu:

Załamujecie ręce i opuszczacie głowę w akcie zażenowania? Pewnie i Wy, w zależności od rocznika, mielibyście problemy z podobnym quizem, który dotyczyłby dzieł, które powstały kilka lat przed Waszymi narodzinami czy wtedy kiedy największym Waszym zmartwieniem było to czy wybierzecie się dziś na plac zabaw.

Być może część młodzieży ma problemy ze zgadywaniem komedii z lat 90., ale niektórzy przedstawiciele młodego pokolenia pokazało się też z dobrej strony m.in. za sprawą coverów Ozzy'ego Osbourne'a czy Metalliki.

 Ile filmów udało Wam się zgadnąć?

Robert Skowronski