08.12.2017 13:36

Czy niedługo pożegnamy się z Batfleckiem? Kto wcieli się w Mrocznego Rycerza?

Warner Bros. zamierza zastąpić Bena Afflecka innym aktorem, który w przyszłych filmach DCEU będzie grał Batmana. Pojawiła się nawet jedna poważna propozycja.

Czy niedługo pożegnamy się z Batfleckiem? Kto wcieli się w Mrocznego Rycerza?
foto: kadr z filmu Liga Sprawiedliwości

Nowy Batman, którego kreację stworzył Ben Affleck, dzieli fanów kina superbohaterskiego. Jedni uważają go za idealne przeniesienie komiksowego pierwowzoru na duży ekran, inni widzą zmarnowany potencjał i najgorszą postać w filmie „Liga Sprawiedliwości. Poza tym film Zacka Snydera nie przyniósł zysku, jakiego spodziewali się szefowie studia braci Warner. Affleck ma się pojawić w nadchodzącym solowym filmie o Batmanie, który pierwotnie miał reżyserować. Kiedy zrezygnował ze stania po obu stronach kamery, pojawiły się głosy, że w ogóle nie wystąpi w produkcji „The Batman

Temat powracał kilkukrotnie, ale po słowach aktora na San Diego Comic Con 2017, większość fanów się uspokoiła o przyszłość Afflecka w DCEU. Ostatnio jednak znowu słychać informacje, że gwiazdor pożegna się z peleryną Batmana. Plotkowano, że Jake Gyllenhaal wcieli się w obrońcę Gotham. Swoją wolę zagrania Batmana wyraził również Jon HammVariety donosi, że reżyser „The Batman” szuka aktora, który wniesie powiew świeżości do produkcji. 

"

Kiedy wszyscy oczekują, że Ben Affleck pojawi się w solowym filmie o Flashu, całkiem możliwe, że nie założy kostium w solowej produkcji o Batmanie Matta Reevesa. Według źródła reżyser powiedział, że chce obsadzić w tej roli kogoś ze świeżym talentem. "

Czy to możliwe, że Matt Reeves najpierw wygryzł Afflecka z funkcji reżysera i scenarzysty, a teraz pozbawi go również głównej roli? Być może rzeczywiście Afflecka, który ma już 45 lat i nawet w „Lidze Sprawiedliwości” padały żarty z jego formy i wieku niebawem zastąpią młodsi aktorzy. Jeśli to byłoby głównym kryterium, to 46-letni Hamm nie ma szans z 11 lat młodszym Gyllenhaalem. A może niedługo zobaczymy po prostu film na podstawie kreskówki „Batman Beyond? Jeśli nie, twórcy kolejnych filmów w DCEU będą musieli się nagimnastykować, żeby racjonalnie wytłumaczyć zmianę fizis Bruce'a Wayne'a.

Czy Ben Affleck powinien się pożegnać z rolą Batmana?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Batman Liga Sprawiedliwości Ben Affleck