Czy niskobudżetowy horror „Anna” to plagiat „Annabelle”? Zobacz zwiastun

Sergiusz Kurczuk
28.11.2017 15:51
Czy niskobudżetowy horror „Anna” to plagiat „Annabelle”? Zobacz zwiastun Fot. materiały promocyjne

W sieci pojawił się zwiastun filmu, który do złudzenia przypomina słynny horror „Annabelle”. Nie tylko opowiada o nawiedzonej lalce, ale zabawka nosi również bardzo podobne imię. 

Kiedy jakiś film staje się hitem, zdarza się, że pojawiają się jego tańsze wersje. Brutalnie mówiąc, podróbki. Najwyraźniej twórcy horroru „Anna” za bardzo zainspirowali się serią „Annabelle”. To nie pierwsza zrzynka z filmów osadzonych w uniwersum stworzonego przez Jamesa Wana. W sieci pojawił się zwiastun i plakat nisko budżetowego dzieła Michaela Cruma. 

Anna Fot. foto: materiały promocyjne

Podobieństwo do „Annabelle” nasuwa się samo. Nawiedzona laka ma nawet imię, będące skrótem od tytułowej zabawki z uniwersum „Obecności”. Oczywiście w zwiastunie pada asekuracyjne zdanie wypowiedziane przez jednego z bohaterów: („Nie, to jest Suzanna. Mój błąd”), ale wszyscy wiedzą, o co chodzi. No właśnie, o co chodzi w filmie?

 Oficjalny opis fabuły pomaga odpowiedzieć na to pytanie.

Jacob i Shawn, dwaj sceptyczni kolesie, próbują podbić Internet, wcielając w życie plan kradzieży nawiedzonej lalki z nawiedzonego muzeum. Po zdobyciu lalki postanawiają zamieszkać z nią na 7 dni w nawiedzonym domu, by mówiąc ich słowami „dokonać najbardziej niesowitego śledztwa w dziedzinie zjawisk paranormalnych”. Odkrywają, że do większości dziwnych zdarzeń dziejących się z lalką dochodzi w obecności kobiet, więc robią casting na kobietę, która pomoże im w śledztwie. Shawn i Jacob nie wiedzą, że lalka morduje wszystkie kobiety, wchodzące do domu. W czasie kiedy nie dzieją się żadne tajemnicze zjawiska, decydują się na pomoc demonologa, który ma wypuścić zło uwięzione w lalce. Zła siła zmusza chłopaków do sprowadzenia kobiety, która ma paść jej ofiarą. Bohaterowie próbują oprzeć się złu. Bawiąc się z nim w kotka i myszkę próbują pokonać złego ducha. 

W filmie wystąpili Justin Duncan, Gerald Crum i Rebekah Lynn Bruflodt. Fabularnie horror ma niewiele wspólnego z „Annabelle”. Kto wie, może „Anna” to siostra nawiedzonej lalki ze słynnej serii i niebawem niskobudżetowa produkcja zostanie wcielona do uniwersum stworzonego przez Jamesa Wana? „Anna” zadebiutuje na platformach VOD już 11 grudnia 2017 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.