03.04.2019 13:35

Czy polegli superbohaterowie wcale nie umarli? Nowa teoria dotycząca "Avengers: Endgame"

Nowe plakaty do filmu "Avengers: Endgame" spowodowały, że powstała kolejna teoria dotycząca poległych herosów w "Avengers: Infinity War". Czy bohaterowie żyją?

Groot
foto: materiały promocyjne

Pod koniec marca 2019 roku Marvel Studios zaprezentowało ponad 30 plakatów, przedstawiające bohaterów, którzy przeżyli i tych, których dosięgnęło pstryknięcie Thanosa. Grafiki zdradziły los dwóch bohaterek drugoplanowych, ale okazuje się, może w nich tkwić jeszcze jedna podpowiedź, dotycząca statusu herosów. Plakat przedstawiający Groota został podłożem kolejnej teorii fanów, skupiającej się na poległych superbohaterach. Czy w rzeczywistości te postacie żyją?

kadr z filmu Avengers: Infinity War
kadr z filmu Avengers: Infinity War
Przeczytaj także Czy polegli Avengers w rzeczywistości jako jedyni przeżyli finał "Infinity War"? Szokująca teoria fanowska

"Avengers: Endgame" - czy polegli bohaterowie żyją?

Im bliżej do premiery 22. filmu Marvel Studios, tym więcej domysłów na temat fabuły nadchodzącej produkcji. Na nagły wzrost fanowskich teorii wpłynął najnowszy zwiastun "Avengers: Endgame", który sugeruje wiele możliwości poprowadzenia dalszego ciągu historii zwanej Infinity Saga. Mira Jacobs z portalu CBR.com twierdzi, że plakat przedstawiający jednego z członków Strażników Galaktyki, sugerują, że bohaterowie przedstawieni w czerni i bieli wcale nie zginęli. Chodzi o grafikę z Grootem.

Groot

Bystre oko fanów MCU dostrzeże, że drzewopodobny kosmita trochę różni się od tego, jak został ukazany w filmie "Avengers: Infinity War". Chociaż twórcy zarzekają się, że Thanos naprawdę zabił wielu superbohaterów z filmowego uniwersum, fani nie dają za wygraną. Jacobs dostrzegła bowiem, że na brodzie i szyi Groota można dostrzec mech. Oczywiście w przypadku rośliny tego typu "ozdoba" nie jest niczym niezwykłym. W końcu mech często porasta drzewa. Należy jednak pamiętać, że nowy Groot jest w fazie dorastania i przez całą 3. część "Avengers" zachowywał się jak typowy nastolatek przechodzący okres buntu.

Całkiem możliwe więc, że mech w tym wypadku jest odpowiednikiem ludzkiego zarostu, co z kolei sugerowałyby, że Groot nadal żyje i co ważniejsze, nadal się rozwija. Ten domysł nie jest wcale pozbawiony sensu, biorąc pod uwagę, że pod koniec "Infinity War" Thanos staje oko w oko z Gamorą. Oczywiście przybrana córka Szalonego Tytana jest małą dziewczynką, ale według przewidywań fanów, znajduje się wewnątrz Kamienia Duszy, gdzie czas może upływać inaczej niż na Ziemi.

Być może pozostali polegli herosi również trafili do Kamienia Duszy, ale nie wykluczone, że są w innych klejnotach Rękawicy Nieskończoności lub po pstryknięciu zostali przeniesieni do innego wymiaru, gdzie nadal w miarę normalnie egzystują.

"Avengers: Endgame" - kiedy premiera?

Czy te przewidywania się potwierdzą? Prawdopodobnie tak, przynajmniej w przypadku takich bohaterów, jak Spider-Man, Black Panther czy Dr. Strange, którzy niebawem wystąpią w sequelach swoich solowych serii. Pewność na temat tego, jak potoczą się losy poległych herosów, otrzymamy dopiero po premierze "Avengers: Endgame". Film trafi do polskich kin już 25 kwietnia 2019 roku.

>>Zobacz też: "Avengers: Endgame" - nowy opis fabuły zapowiada "koniec MCU w znanej nam formie"<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Avengers Strażnicy Galaktyki Marvel Avengers 4