Czy powstanie „Willow 2”? Warwick Davies skomentował pomysł na sequel

Sergiusz Kurczuk
19.09.2018 15:45
Czy powstanie „Willow 2”? Warwick Davies skomentował pomysł na sequel Fot. kadr z filmu Willow

Czy słynny film fantasy z 1988 roku doczeka się 2. części? Aktor wcielający się w tytułową postać z chęcią wystąpi w sequelu. 

Film „Willow” w reżyserii Rona Howarda opowiadał o karłowatym Nelwynie, który wyruszył na niebezpieczną przygodę, by zwrócić znalezione dziecko matce. Według przepowiedni dziewczynka ma położyć kres rządom okrutnej królowej Bavmordy. Willow spotyka na swojej drodze Madmartigana i wspólnie podejmują się niesamowitej misji. Produkcja fantasy ukazała się w roku 1988 i stała się kultowym tytułem. 30 lat po premierze filmu Howard wyraził chęć stworzenia sequela. Co na to aktor, wcielający się w tytułowego karła?

„Willow” - czy powstanie 2. część filmu?

Słowa reżysera nie były zobowiązujące. Filmowiec po prostu oświadczył, że jest chętny na podjęcie się kolejnej przygody w baśniowym świecie. Jednak sequel nie może powstać bez Warwicka Davisa, który zagrał Willowa. Portal Cinema Blend postanowił zapytać aktora, jak zapatruje się na ewentualny powrót do roli. 

To byłoby niesamowicie ekscytujące. Odświeżenie postaci Willowa, który teraz jest starszy, mądrzejszy i prawdopodobnie lepszy jako czarodziej. Kto wie? To mogłaby być świetna zabawa. Absolutnie bym w tym zagrał. Ron i ja całkiem sporo rozmawialiśmy o Willowie. Jon Kasdan, który był scenarzystą filmu o Hanie Solo, jest wielkim fanem „Willowa”. Między innymi z powodu tego filmu został scenarzystą i filmowcem. Rozmawiałem z nim dużo o tym, dokąd przyszłość mogłaby zaprowadzić Willowa.

Pamiętam szczególny dzień na planie „Solo”. Pracowałem z drugą kipą i Ronem, i dostałem wiadomość mówiącą „O, George [Lucas] jest tu dziś. Chce cię zobaczyć”. Więc poszedłem na plan. To był dzień, w którym kręciliśmy scenie na Falconie. Pamiętam, jak rozmawialiśmy z Georgem, Jonem Kasdanem i Kathy Kennedy tylko o „Willowie”, Pomyślałem: „To tak jakby gwiazdy ułożyły się w określony sposób. Jeśli ktokolwiek ma zrobić sequel, czy coś innego z tym filmem, to właśnie teraz jest na to czas”. 

Jak widać, Davis jest chętny do wzięcia udziału w filmie. Biorąc pod uwagę trend w Hollywood, według którego powstają kontynuacje filmów z lat 80. i 90. sequel „Willowa” jest całkiem prawdopodobny. Na razie jednak oficjalnie nie potwierdzono, że trwają prace nad nowymi przygodami słynnego Nelwyna. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.