19.09.2018 15:45

Czy powstanie „Willow 2”? Warwick Davies skomentował pomysł na sequel

Czy słynny film fantasy z 1988 roku doczeka się 2. części? Aktor wcielający się w tytułową postać z chęcią wystąpi w sequelu. 

Czy powstanie „Willow 2”? Warwick Davies skomentował pomysł na sequel
foto: kadr z filmu Willow

Film „Willow” w reżyserii Rona Howarda opowiadał o karłowatym Nelwynie, który wyruszył na niebezpieczną przygodę, by zwrócić znalezione dziecko matce. Według przepowiedni dziewczynka ma położyć kres rządom okrutnej królowej Bavmordy. Willow spotyka na swojej drodze Madmartigana i wspólnie podejmują się niesamowitej misji. Produkcja fantasy ukazała się w roku 1988 i stała się kultowym tytułem. 30 lat po premierze filmu Howard wyraził chęć stworzenia sequela. Co na to aktor, wcielający się w tytułowego karła?

„Willow” - czy powstanie 2. część filmu?

Słowa reżysera nie były zobowiązujące. Filmowiec po prostu oświadczył, że jest chętny na podjęcie się kolejnej przygody w baśniowym świecie. Jednak sequel nie może powstać bez Warwicka Davisa, który zagrał Willowa. Portal Cinema Blend postanowił zapytać aktora, jak zapatruje się na ewentualny powrót do roli. 

"

To byłoby niesamowicie ekscytujące. Odświeżenie postaci Willowa, który teraz jest starszy, mądrzejszy i prawdopodobnie lepszy jako czarodziej. Kto wie? To mogłaby być świetna zabawa. Absolutnie bym w tym zagrał. Ron i ja całkiem sporo rozmawialiśmy o Willowie. Jon Kasdan, który był scenarzystą filmu o Hanie Solo, jest wielkim fanem „Willowa”. Między innymi z powodu tego filmu został scenarzystą i filmowcem. Rozmawiałem z nim dużo o tym, dokąd przyszłość mogłaby zaprowadzić Willowa.

Pamiętam szczególny dzień na planie „Solo”. Pracowałem z drugą kipą i Ronem, i dostałem wiadomość mówiącą „O, George [Lucas] jest tu dziś. Chce cię zobaczyć”. Więc poszedłem na plan. To był dzień, w którym kręciliśmy scenie na Falconie. Pamiętam, jak rozmawialiśmy z Georgem, Jonem Kasdanem i Kathy Kennedy tylko o „Willowie”, Pomyślałem: „To tak jakby gwiazdy ułożyły się w określony sposób. Jeśli ktokolwiek ma zrobić sequel, czy coś innego z tym filmem, to właśnie teraz jest na to czas”.  "

Jak widać, Davis jest chętny do wzięcia udziału w filmie. Biorąc pod uwagę trend w Hollywood, według którego powstają kontynuacje filmów z lat 80. i 90. sequel „Willowa” jest całkiem prawdopodobny. Na razie jednak oficjalnie nie potwierdzono, że trwają prace nad nowymi przygodami słynnego Nelwyna. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Warwick Davis Ron Howard