11.02.2020 10:56

Czy powstanie druga część "Jokera"? Gwiazda filmu jest gotowa na powrót do swojej roli

"Joker" odniósł ogromny sukces i został nagrodzony dwoma Oscarami. Fani zastanawiają się, czy powstanie sequel. Zapytano o to Zazie Beetz - jedną z gwiazd filmu.

Joker
foto: kadr z filmu Joker

Jednym z głośniejszych filmów 2019 roku był "Joker" w reżyserii Todda Phillipsa z genialną rolą Joaquina Phoenixa. Produkcja zbierała mnóstwo nagród i była nominowana w wielu kategoriach do Oscarów 2020. Finalnie zdobyła dwie statuetki, ale sukces komercyjny "Jokera" jest ogromny. Z tego powodu wielu fanów produkcji uważa, że powinien powstać sequel, który z miejsca byłby kolejnym hitem. O ten pomysł zapytano jedną z gwiazd "Jokera" - Zazie Beetz.

"Joker 2" - Zazie Beetz o sequelu filmu

Produkcja przeznaczona jedynie dla widzów dorosłych przekroczyła próg miliarda dolarów, pokazując całemu Hollywood, że hitami mogą być również tytuły z kategorią wiekową R. Z finansowego punku widzenia produkcja sequela "Jokera" byłaby dla Warner Bros. bardzo korzystna. Do tej pory pojawiały się sprzeczne informacje na temat ewentualnej produkcji drugiej części historii Arthura Flecka. Prawdopodobnie decyzja w głównej mierze będzie zależeć od reżysera części pierwsze, który na razie nie określił konkretnie, czy możemy liczyć na "Jokera 2".

Foto: kadr z filmu "Joker"/ Warner Bros.
Foto: kadr z filmu "Joker"/ Warner Bros.
Przeczytaj także Dalsze losy "Jokera" nie są jednak pewne? Pojawiły się nowe informacje

Teoretyzować zawsze jednak można. Z tego powodu przedstawiciele MTV News, którzy wybrali się na czerwony dywan 92. gali wręczenia Oscarów, zapytali Zazie Beetz o drugą część "Jokera".

"

Nie wiem, czy druga część jest potrzebna. Duża siła filmu tkwi w tym, że nie jest przeciągnięty. Szczerze, uważam, że Todd będzie osobą, która zrobi sequel ze smakiem. Jeśli uzna, że jest potrzebny. Naprawdę mu ufam. Jest bardzo kreatywny i bystry. Więc z pewnością będę z nim współpracować. "

Jak widać, aktorka jest otwarta na powrót do swojej roli, ale podobnie jak wielu fanów uważa, że "Joker" nie potrzebuje kontynuacji, ponieważ jest filmem kompletnym. Trudno jednak przewidzieć, co zadecyduje Todd Phillips. Nie wiadomo też, czy gdyby powstał sequel "Jokera", postać Beetz w ogóle by powróciła. 

Joaquin Phoenix
Joaquin Phoenix
Przeczytaj także "Wiem, że byłem nie do zniesienia". Szczere przemówienie Joaquina Phoenixa podczas Oscarów 2020 [WIDEO]

"Joker" został nagrodzony dwoma Oscarami - za muzykę oraz dla najlepszego aktora. Mimo premiery na DVD i Blu-ray, wciąż można oglądać film w wybranych polskich kinach. 

Oscary 2020
Oscary 2020
Przeczytaj także Oscary 2020: wyniki - pełna lista zwycięzców. Które filmy zdobyły prestiżowe nagrody?

Zobacz też: Joaquin Phoenix oddał hołd Heathowi Ledgerowi podczas odbierania SAG Award

Tagi: News Joker Joaquin Phoenix