Czy powstanie film na podstawie komiksu "Sandman"? Neil Gaiman skomentował sprawę

Sergiusz Kurczuk
12.03.2019 15:37
1 Fot. kadr z komiksu Sandman #1

"Sandman" to jeden z najsłynniejszych komiksów Neila Gaimana i najpopularniejszych tytułów wydawnictwa DC Comics. Twórca serii wypowiedział się na temat powstania filmu na podstawie historii Morfeusza.

Już niedługo zobaczymy telewizyjną adaptację "Dobrego omenu" - książki, której współautorem jest Neil Gaiman. Z tej okazji twórca brał udział w jednym z paneli podczas festiwalu SXSW 2019. Osoby uczestniczące w spotkaniu postanowiły zapytać Gaimana o ewentualną adaptację jego najsłynniejszego dzieła - serii komiksowej "Sandman" wydawaną w latach 1989-1996 przez imprint DC o nazwie Vertigo. Czy zobaczymy kiedyś "Sandmana" na dużym ekranie?

"Sandman" - Neil Gaiman o ewentualnym filmie na podstawie komiksu

Komiks opowiada o Śnie, znanym również pod imieniem Morfeusz, który jest jednym z siedmiorga rodzeństwa Nieskończonych. Rodzeństwo jest urzeczywistnieniem abstrakcyjnych elementów rzeczywistości. Główny bohater zostaje uwolniony z niewoli i postanawia odbudować swoje upadłe królestwo. Z czasem Gaiman stworzył własną zawiłą mitologię, dzięki której "Sandman" został uznany za jeden z najważniejszych i najambitniejszych komiksów w historii. Fani przygód Morfeusza od dawna czekają na film na podstawie obrazkowej opowieści.

Okazuje się, że Gaiman również chciałby zobaczyć swoje dzieło na dużym ekranie. Autor uważa, że spełnienie tego marzenia jest bliższe realizacji niż kiedykolwiek do tej pory. Niestety decyzja o przeniesieniu "Sandmana" na język filmu nie jest zależne od Gaimana. Opowiedział o tym podczas panelu na SXSW 2019.

Nieskończeni należą do DC Comics/Time Warner nie do mnie. Myślę, że z biegiem dni, lat wzrasta prawdopodobieństwo, że film na podstawie "Sandmana" w końcu powstanie. Ale ja nie mam nic do gadania.

Jeśli przedstawiciele DC Comics/Time Warner zdecydują się na przeniesienie "Sandmana" na duży ekran, nie będzie to pierwsza próba adaptacji komiksu. W 2001 roku próbowano stworzyć film na podstawie komiksu, ale starania spełzły na niczym. 6 lat później twórca skomentował sprawę w dosadnych słowach - woli, żeby film nie powstał, niż żeby miał być kiepski. W 2010 roku James Mangold przedstawił HBO pomysł na adaptację, jednak pomysł się nie przyjął. W końcu Fox zdecydował się stworzyć serial poświęcony Lucyferowi - postaci, która pochodzi z komiksów o Morfeuszu.

"Dobry omen" - kiedy premiera serialu Amazon?

Być może informacje na temat nowej próby stworzenia filmowej bądź serialowej wersji "Sandmana" pojawią się po premierze "Dobrego omenu". Produkcja trafi na Amazon Prime już 31 maja 2019 roku. W rolach głównych wystąpią Jon Hamm, Frances McDormand, David Tennant, Michael Sheen oraz Benedict Cumberbatch.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.