06.06.2019 16:19

Czy rozpoczęto już prace nad kolejną częścią "Halloween"? Jason Blum podzielił się zdjęciem z Jamie Lee Curtis

W 2018 roku powstała nowa część serii "Halloween", która ignorowała poprzednie sezony. Czy twórcy horroru zaczęli pracę nad kontynuacją historii o Michaelu Myersie?

Jamie Lee Curtis (Halloween)
foto: kadr z filmu Halloween

Michael Myers i Laurie Strode powrócili pod koniec 2018 roku w nowej odsłonie "Hallowen". Film Davida Gordona Greena był bezpośrednią kontynuacją klasyki kina grozy - "Halloween" Johna Carpentera z 1978 roku. Reżyser nie brnął w absurdalne pomysły pojawiające się w poprzednich sequelach. Postanowił odciąć od nich serię i powołać do życia produkcję, która rozgrywa się 40 lat po wydarzeniach z oryginału. Zakończenie produkcji sugeruje, że zamaskowany morderca niebawem powróci, by kontynuować swoje dzieło zniszczenia i dopaść w końcu główną bohaterkę oraz jej rodzinę. Powstanie kontynuacji horroru jest więc kwestią czasu. Czy szef studia Blumhouse zasugerował fanom "Halloween", że prace nad filmem właśnie się rozpoczęły?

"Halloween" - czy powstaje 2 część horroru z 2018 roku?

Na Twitterze Jasona Bluma pojawiło się zdjęcie z Jamie Lee Curtis - aktorką, która od 40 lat wciela się w Laurie Strode. Filmowiec opatrzył fotografie enigmatycznym podpisem.

"

Rozmawiamy o różnych rzeczach. "

Zadowolony Blum przytula aktorkę. Jamie Lee Curtis trzyma w dłoniach pudełko z figurką, przedstawiającą Laurie z nowej odsłony "Halloween". Wielu fanów nie ma wątpliwości. Blumhouse rozpoczęło pracę nad kontynuacją horroru. Spekulacje na ten temat trwały od dawna. Zresztą sam Blum jakiś czas temu potwierdził, że zamierza kontynuować serię, a nawet wskrzesić inne słynne horrory. Blumhouse Productions od wielu lat słynie na rynku kina grozy jako mocny gracz. Oczywiście tweet wcale jednak nie musi być zapowiedzią "Halloween 2", ale podpowiedzi zawarte na zdjęciu są dość dosadne.

Policja aresztowała Michaela Myersa. Kto krył się pod gumową maską?
Policja aresztowała Michaela Myersa. Kto krył się pod gumową maską?
Przeczytaj także Policja aresztowała Michaela Myersa. Kto krył się pod gumową maską?

"Halloween 2" - kiedy premiera?

Nie wykluczone, że fotografia ma sugerować fanom zapowiedź kontynuacji. Być może Blum pokonał trudności prawne związane z poprzednimi sequelami "Halloween". Na razie trudno przewidywać, kiedy ewentualnie produkcja trafi do kin. W najlepszym przypadku film ma szansę zadebiutować w przeciągu dwóch lat. Jakkolwiek wygląda sprawa z serią stworzoną przez Carpentera, jedno jest pewne. Michael Myers zapewne da jeszcze o sobie znać.

Zobacz też: "Halloween" - czy udało Ci się wyłapać te odniesienia do oryginalnego filmu?

Tagi: Duperele Halloween Horror