29.10.2019 11:54

Czy szczur z "Avengers: Endgame" pojawił się w MCU już wcześniej? Nowa teoria fanów

UWAGA! Ta teoria jest jeszcze bardziej absurdalna od tej, która głosiła, że Ant-Man pokona Thanosa przez wejście mu do odbytu i powiększenie się do rozmiarów Giant-Mana.

Ant-Man
foto: kadr z filmu "Ant-Man"/Marvel Studios

Nie można zaprzeczyć, że największym bohaterem całego filmu "Avengers: Endgame" nie był wcale Iron Man, czy Thor - był nim szczur, który pozwolił Ant-Manowi wyjść z Quantum Realm. W końcu to Scott był głównym pomysłodawcą "kradzieży czasowej". Jednak według jednego z fanów, wspomniany gryzoń nie zadebiutował wcale w "Endgame", ale kilka lat wcześniej. Użytkownik Reddita o pseudonimie iiMCUii przypomniał bowiem o bliskim spotkaniu między szczurem a Ant-Manem w pierwszym filmie o herosie.

Szczur z Avengers: Endgame pojawił się w MCU już wcześniej?

Według tej teorii, szczurek przez około 9 lat dzielnie czuwał i pilnował Scotta Langa oraz jego przyjaciół, by tym się nic nie stało. Brzmi słodko, prawda? Niestety, wydaje się to być mało prawdopodobne - jak zauważają komentujący na Reddicie (i potwierdza oficjalna księga rekordów Guinnessa), szczury nie żyją aż tak długo. Rekord należy obecnie do gryzonia, który chodził po ziemskim padole łez aż 7 lat i 4 miesiące. 

Więc skoro "Ant-Man" dzieje się w 2015 roku, a szczur widziany w "Avengers: Endgame" otworzył portal do Quantum Realm w 2023, to raczej nie jest to ten sam gryzoń. Cóż, zawsze pozostaje możliwość, że zwierzak widziany w "Endgame" jest synem szczura z "Ant-Mana", który kontynuuje dzieło rodzica po jego śmierci. Taki obrót zdarzeń również łapie za serce:

szczurak
Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Przeczytaj także "Avengers: Endgame" - twórca filmu opowiedział o alternatywnych scenach śmierci Iron Mana

Warto zauważyć również, że sami twórcy "Avengers: Endgame" chętnie naśmiewali się z tego rozwiązania fabularnego w wersji filmu z komentarzem. Panowie Christopher Markus i Joe Russo naśmiewali się ze szczura, który jest "prawdziwym bohaterem Infinity Saga":

"

- A teraz poznacie prawdziwego bohatera całego filmu. Zbawca całego wszechświata!

- Prawdziwy bohater Infinity Saga. "

"Avengers: Endgame" jest już dostępne od kilku miesięcy na Blu-ray i DVD. Najbliższym filmem z MCU jest "Black Widow", która pojawi się w kinach w maju 2020 roku.

Zobacz także: "Avengers: Endgame" - jeden z Avengerów miał zostać wiceprezydentem USA

Tagi: News Marvel Avengers 4