Czy w "Avengers 4" zobaczymy żeńską wersję Iron Mana? Przeciek z planu potwierdził przypuszczenia fanów

Sergiusz Kurczuk
24.10.2018 08:23
Czy w "Avengers 4" zobaczymy żeńską wersję Iron Mana? Przeciek z planu potwierdził przypuszczenia fanów Fot. kadr z filmu Avengers

Do sieci trafiło kolejne zdjęcie z planu "Avengers 4". Widzimy na niej jedną z bohaterek w zbroi stworzonej przez Tony'ego Starka. Czy ta postać zastąpi Iron Mana w kolejnych filmach Marvela?

Film "Avengers 4" jest owiany wielką tajemnicą. Chociaż do premiery zostało kilka miesięcy, nie tylko nie zaprezentowano jeszcze zwiastuna, ale również do tej pory nie zdradzono tytułu nowej produkcji Marvel Studios. Wszystko z powodu zaksakującego finału "Avengers: Infinity War", w którym Thanos pozbawił życia bardzo wielu herosów. Twórcy "Avengers 4" zdradzają jak najmniej, żeby nie psuć zabawy z oglądania filmu i przy okazji wzbudzić jeszcze większą ciekawość swoim dziełem. Co jakiś czas pojawiają się jednak (w większym lub mniejszym stopniu kontrolowane) przecieki, które dają fanom Avengers pewne wskazówki. W sieci pojawiła się fotografia z planu zdjęciowego, która mówi co nieco na temat nowej postaci w zbroi stworznej przez Tony'ego Starka

"Avengers 4" - Pepper Potts zostanie Rescue?

Wszystkie filmy osadzone w MCU w pewnym stopniu są oparte na komiksowych historiach. Fabuła jedynie nawiązuje do konkretnych serii, ale w produkcjach Marvela pojawia się wiele nawiązań i Easter eggów ukrytych dla miłośników papierowych przygód superbohaterów. W 3. części "Iron Mana" widzowie poznali Pepper Potts od zupełnie nowej strony. Grana przez Gwyneth Paltrow bohaterka pomogła swojemu ukochanemu w walce z Aldrichem Killianem przy użyciu fragmentów zbroi Iron Mana. Było to ewidentne odniesienie do komiksowej wersji tej postaci, która swego czasu walczyła ze złem jako Rescue. 

Na przecieku z planu widzimy aktorkę odzianą w zbroję, przypominający zaawansowany technologicznie rynsztunek Iron Mana. Fani filmów Marvel Studios od dawna podejrzewali, że wkrótce zobaczą Pepper w pełnym wyposażeniu. Prawdopodobnie tak się stanie w "Avengers 4". Nie wiadomo jednak w jakich okolicznościach narzeczona Starka przywdzieje zbroję Rescue. Całkiem możliwe, że kobieta będzie zmuszona użyć technologii Starka, by ponownie uratować go przed niebezpieczeństwem. Od dawna krążą jednak plotki o śmierci bohatera granego przez Roberta Downeya Jr., więc istnieje również szansa, że Potts zastąpi swoją zmarłą miłość, a następnie przekaże damską zbroję następczyni Iron Mana. W komiksach niedawno zadebiutowała młoda bohaterka, która zstępowała Starka, gdy leżał w śpiączce. Genialna i nieustraszona Riri Williams przez jakiś czas walczyła z przestępczością jako Iron Heart. 

8 Fot. foto: Invincible Iron Man Vol 4 #8

Całkiem możliwe, że po "Avengers 4" oryginalni członkowie grupy przejdą na emeryturę/poświęcą życie i na szczątkach drużyny powstanie nowa wersja obrońców świata, złożona z młodszych zastępców. Jest to prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że Chrisowi Evansowi, Chrisowi HemsworthowiRobertowi Downeyowi Jr. kończą się kontrakty z Marvel Studios. 

"Avengers 4" - kiedy premiera?

Czy tak się stanie? By poznać odpowiedź na to pytanie, będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Zanim zobaczymy "Avengers 4" w swoim solowym filmie zadebiutuje zupełnie nowa bohaterka MCU - Kapitan Marvel. Historię Carol Danvers poznamy 8 marca 2019 roku. Zwieńczenie walki z Thanosem zobaczymy pod koniec kwietnia 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.