Czy w "Avengers: Endgame" powrócił Loki?

24.04.2019 12:35
Czy w "Avengers: Endgame" powrócił Loki? Fot. kadr z filmu Avengers: Endgame

Film "Avengers: Endgame" to jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji 2019 roku. Między innymi dlatego, że fani zastanawiają się, którzy herosi powrócą do życia. Czy jednym z nich będzie Loki?

UWAGA! Artykuł zawiera SPOILERY! Czytasz na własną odpowiedzialność!

Film "Avengers: Infinity War" to jedna z najbardziej zaskakujących produkcji Marvel Studios w historii. Nie tylko z powodu finału, w którym Thanos wymazał z istnienia połowę istot żywych w całym wszechświecie, ale również z powodu mocnej sceny otwierającej, w której Szalony Tytan pozbawił życia Heimdalla i Lokiego. Chociaż przeciwnik Avengers zapowiedział, że tym razem bóg oszustwa już nie zmartwychwstanie, miliony fanów kreacji Toma Hiddlestona łudziło się, że śmierć to kolejny fortel Lokiego.

Przeczytaj także

Czy w "Avengers: Endgame" ponownie zobaczymy brata Thora?

"Avengers: Endgame" - czy Loki występuje w nowym filmie Marvela?

Fani Lokiego snuli rozmaite teorie dotyczące powrotu trikstera - od naprawdę absurdalnych, po prozaiczne nadzieje związane z przywróceniem go do życia za pomocą Rękawicy Nieskończoności. Brutalnie ucinamy te domysły. Nic takiego w "Avengers: Endgame" się nie dzieje. Nie oznacza to jednak, że Tom Hiddleston i jego słynna kreacja nie pojawiają się w produkcji.

Avengers: Endgame Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

Jak słusznie przewidywali fani "Avengers", tytułowi herosi cofną się w czasie. Nie będą jednak (za bardzo) ingerować w linię czasową, jedynie "pożyczą" Kamienie Nieskończoności, by stworzyć nową Rękawicę i odwrócić czyn Thanosa. Tony, Steve, Scott i Bruce cofają się do roku 2012 do czasu bitwy o Nowy Jork. Ponownie pojawia się finał filmu "Avengers", w którym pokonany Loki leży na podłodze Stark Tower. Tym razem mamy okazję zobaczyć dalszy ciąg słynnej sceny i dowiedzieć się, co działo się z niegodziwym Asgardczykiem tuż po opadnięciu bitewnego pyłu. Tony ma za zadanie ukraść jeden z Kamieni Nieskończoności - Tesseract, który ma trafić w ręce Alexandra Pierce'a. W wyniku nieudanego planu Starka sześcian ląduje na posadzce Stark Tower, co zauważa Loki. Asgardczyk wykorzystuje sytuację, chwyta Tesseract i znika z nim w chmurze dymu. 

Oznacza to, że w alternatywnej linii czasowej Loki uciekł z potężnym artefaktem, co mogło całkowicie zmienić losy tej wersji MCU. Chociaż Hiddleston pojawia się na ekranie dosłownie na kilka minut, fani postaci Lokiego powinni być zadowoleni. Bracia Russo ukazali antybohatera w jego najsłynniejszym wcieleniu - jako sprytnego wroga Avengers. Jego ucieczka to idealne podsumowanie zachowania nieprzewidywalnej postaci przybranego brata Thora.

"Loki" - kiedy premiera?

Chociaż Thanos zabił Lokiego i prawdopodobnie już więcej nie zobaczymy go na dużym ekranie, Hiddleston powróci do roli w nadchodzącym serialu, który trafi na powstającą platformę streamingową Disney+. Na razie jednak nie zdradzono, kiedy zobaczymy produkcję. Zdradzono jedynie, że tytułowy bohater będzie wędrował przez historię świata niejednokrotnie zmieniając losy całej planety.

>>Zobacz też: Disney stworzy seriale o Lokim i Scarlet Witch. Obsada ucieszy fanów!<<

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.